Як стабілізувати напругу в приватному будинку або квартирі?

Як стабілізувати напругу в приватному будинку або квартирі?

 

Нерідко відбувається так, що напруга в мережі нестабільна, що призводить до поломки побутових приладів. Проблема перепаду напруги постає не тільки перед жителями заміських будинків, тобто в місцях, віддалених від міст, але і власники квартир і приватних будинків у межах міста. Як визначити виникнення перепаду напруги?

  1. Лампи в приміщенні мають властивість часто перегоряти.
  2. Яскраве світло від світильників і ламп розжарювання.
  3. Різкі і непостійні зміни в силі освітлення.
  4. Помітні порушення в роботі побутової техніки, наприклад, пральна машина повільно крутить барабан, або компресор холодильника голосно гуде.
  5. Комп'ютерна техніка, телевізор вимикається або перезавантажується раптово.

Якщо у Вас виникають такі ситуації, то варто задуматися про захист приладів від перепадів напруги. Найбільш надійний спосіб – це стабілізатор напруги. За допомогою електронної схеми, яка визначає значення вхідної напруги, випрямляч напруги відключає навантаження при підвищенні допустимих норм. Після нормалізації і досягнення відповідних параметрів мережі навантаження знову підключається.

Поширеною причиною виходу з ладу побутової техніки та електроприладів виступають стрибки напруги в електричній мережі. Особливо корисно встановлювати стабілізатор напруги для холодильників.

У приватних будинках рекомендовано придбати стабілізатори для котла, адже це дороге обладнання і вихід його з ладу не тільки призведе до великих витрат, але привиде до появи незручностей, особливо в зимою.

Як вибрати стабілізатор?

Стабілізатори струму діляться на різні типи. По-перше, бувають однофазні та трифазні, в залежності від типу мережі, в якій вони застосовуються.

Однофазний стабілізатор напруги найбільш популярний серед споживачів, та використовуючи два-три таких стабілізатора можна підключити і до трифазної електромережі.

Менш використовується трифазний стабілізатор напруги, адже це досить дорогий прилад, а в разі порушення на одній з фаз без струму залишається весь будинок. Все ж який вибрати стабілізатор струму для швидкого вирішення проблеми з напругою в трифазній мережі.

Перш ніж вибрати стабілізатор напруги для будинку, варто ознайомитися з його видами:

  • релейний стабілізатор
  • сервопривідний, або електронний стабілізатор напруги
  • тиристорний (симисторний) стабілізатор

Оптимальне співвідношення характеристик і ціни дозволяє релейним стабілізаторам користуватися популярністю на ринку. В основу стабілізатора входить силовий трансформатор і електронний блок, який по суті є мікроконтролером (служить для аналізу вхідної та вихідної напруги). У ньому виробляються сигнали, які і керують силовими ключами і реле. Завдяки цьому швидкодія релейного стабілізатора складає від 0,2 до 0,5 с, що дозволяє навіть при слабких змінах випрямити напругу швидко і без шкоди для приладів.

Стабілізатори з сервоприводом працюють за таким принципом: вхідна напруга аналізується з допомогою плати управління, яка передає необхідну інформацію для сервомотора всередині котушки, який приводить в рух струмозчитувальну щітку на необхідну кількість витків. Недоліком такого виду стабілізатора є обмежені можливості мотора – швидкість 10-15 Вольт на секунду. У разі, якщо стрибок напруги в діапазоні 30-40 Вольт техніка перебуває в зоні ризику на кілька секунд.

Силові ключі (тиристори) перемикають секції трансформатора і є основним принципом роботи тиристорних стабілізаторів. Якщо потрібен стабілізатор напруги для квартири, де напруга або занижена або завищена, і відсутні різкі скачки, то такий тип оптимальний варіант. З недоліків можна назвати високу ціну такого обладнання.

Якщо використовуватиметься стабілізатор напруги для дачі або будинку, то необхідність в дорогому професійному обладнанні немає. Рекомендовано купувати однофазні релейні побутові стабілізатори напруги.

Як використовувати стабілізатори?

Ви вже вирішили придбати стабілізатор для будинку, тепер залишилося визначитися з місцем.

Бажано використовувати для монтажу комори і підсобки. Важливий також навколишній клімат – сухе і добре провітрюване місце. Зверніть увагу на розташування – відстань між пристроєм та стінкою не менше 10 см, а також матеріал стіни, на яку кріпиться стабілізатор має бути пожежобезпечним.

Підключають стабілізатор за лічильником перед навантаженням. Послідовний тип підключення, тобто провід фази від автомата підключається на вхід стабілізатора, а на "вихід" підключають провід навантаження.

У нашому інтернет магазині Дніпро-М представлені стабілізатори напруги побутові, однофазні, як настінний, так і підлоговий. Всі представлені в асортименті прилади релейного типу і мають спеціальну систему затримки включення. Це означає, що у випадку частого вмикання-вимикання напруги протягом нетривалого часу, стабілізатор не подасть одразу його на техніку, що і продовжить термін служби приладів. Співвідношення ціни і технічних характеристик максимально задовольнить Ваші потреби, а ваша техніка прослужить Вам ще багато років!

Коментарі (0)
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>