Штроборізи

Відео про інструмент

Штроборізи — будівельний електроінструмент, призначенням якого є створення на поверхні стін, підлоги або стелі канавок технічного призначення. Використовуються при виконанні ремонтних, електромонтажних та сантехнічних робіт для різання борозни для водопровідних, опалювальних труб і кабелів електропостачання.

Штроборізи по бетону мають схожу будову і принцип дії з болгаркою (КШМ). Однак на відміну від них, штроборізи проробляють одразу дві паралельні лінії. Також на них можна встановити одразу кілька ріжучих дисків і вибрати відстань між ними.

Штроборізи купити в Україні можна на нашому сайті всього в один клік.

Особливості штроборізів

Штроборізи ще називають «борозник». У більшості випадків, їх вибір ґрунтується на розмірі канавки, яку він може проточити. У зв'язку з цим даний інструмент часто класифікується за вагою. Чим він важчий, тим потужніший.

Виділяють три типи штроборізів:

  1. Легкі. Мають вагу до 3 кг. Підходять для вузьких і дрібних штроб. Такі борозни роблять з метою приховати проводи в стіні. Їх потужність складає 1100-1800 Вт.
  2. Середньої тяжкості. Вага від 3 до 8 кг. Мають потужність у діапазоні 2000-2200 Вт, але можуть досягати і 2500 Вт. Таким інструментом можна як прокладати електропроводку, так і встановлювати труби в стінах.
  3. Важкі. Їх вага — понад 8 кг і може сягати 13-14 кг. Потужність двигуна, як правило, більше 2400 Вт. За їх допомогою можна проробляти глибокі і широкі жолоби. Використовуються для прокладання каналізаційних труб і в умовах інтенсивної роботи.

Також штроборізи розрізняють за типом конструкції:

  • Однодискові. У таких інструментах лінію проробляє тільки один диск.
  • Дводискові. Найбільш поширена будова. У цьому випадку інструмент проробляє дві паралельні борозни.
  • Багатодискові. Дозволяють встановити два і більше дисків.
  • Прямі. У таких пристроях диски розташовані під прямим кутом до поверхні, яку вони пиляють.
  • Кутові. Цей різновид зустрічається найбільш рідко. Кут між кругом і поверхнею в таких моделях встановлюється довільний і може регулюватися. Зазвичай використовуються для прокладання труб у кутах приміщення.

Залежно від обраних характеристик формуються ціни на штроборізи.

Чому варто вибрати штроборізи Dnipro-M?

Штроборізи Dnipro-M мають такі особливості:

  • підходять для електромонтажних та сантехнічни