Секатори садові

Відео про інструмент

Садові секатори — ручний інструмент, призначений для точного різу гілок і стебел. За його допомогою можна виконати обрізку гілок і паростків, надати форму кущам і деревам, швидко зібрати врожай, зрізати квіти для створення букетів та інші види робіт у саду. Інструмент використовується садівниками, фермерами, виноградарями, флористами, а також підходить для невеликих робіт на домашній ділянці.

Купити садові секатори можна на нашому сайті всього в один клік.

Особливості садових секаторів

Ціна на секатор залежить від конструкції ріжучої системи. Тип леза підбирається в залежності від віку рослини і того, в якому стані знаходиться крона.

Розрізняють два види ріжучої системи:

  1. Площинна — секатор оснащений двома лезами, розташованими паралельно. В цьому випадку перше лезо є ріжучим, а друге — опорним. В процесі різу відбувається ковзання робочої поверхні уздовж опорної, що дозволяє деформувати тільки ту частину гілки, яку потрібно відсікти. Це робить даний вид оптимальним варіантом для обробки молодих гілок.
  2. Контактна — складається з двох частин: рухомої ріжучої і нерухомої опорної. Оснащений наковаленкою по центру лінії різу з міцного пластику з ребристою поверхнею. Така конструкція дозволяє прибирати сухі гілки, залишаючи лінію різу рівною.

Контактні садові секатори можуть також мати модифікацію у вигляді трещіткового секатора з храповим механізмом. За його допомогою можна справлятися з гілками діаметром до 3 см.

Садові ножиці-секатори також діляться на такі категорії:

  • Традиційні. Універсальний варіант з ріжучими ножами площинного типу. Використовуються для більшості видів садових робіт. Кращідля обробки молодих рослин.
  • Прищепні. Використовуються для прищеплення чагарників і садових рослин. Їх головною особливістю є фігурна ріжуча кромка.
  • Для збору винограду. Мають довгі прямі леза, здатні легко проникнути вглиб виноградного ку