Зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів

Зарядні пристрої (ЗП) це зовнішнє електричне обладнання, яке підключається до мережі змінного струму і під’єднується до акумулятора за допомогою спеціальних затискачів. Автомобільні зарядні пристрої можна використовувати як для повного, так і часткового заряджання свинцево-кислотних акумуляторів.

Якщо Ви виявили, що авто не вдається завести, це значить, що його акумулятор розряджений. Для запуску доведеться хоча б частково підзарядити АКБ. У випадку, якщо батарея довго не заряджалась і знаходиться у стані глибокого розрядження, запуск двигуна за допомогою стартера буде неможливий. Це може статися взимку — при холодних температурах АКБ розряджаються дуже швидко. Якщо ви зрозуміли, що батарея сильно розрядилася, не обов’язково придбавати новий акумулятор, достатньо один раз купити зарядний пристрій для АКБ, і в подальшому використовувати його для відновлення заряду.

Особливості зарядних пристроїв та їх відмінність від пускових пристроїв

Існують трансформаторні та імпульсні зарядки. В нашому каталозі представлені трансформаторні зарядні пристрої, що відрізняються по своїм характеристикам — вони підходять для заряджання батарей будь-якої ємності.

Трансформаторні зарядні пристрої для акумуляторів

Головна деталь такого пристрою — трансформатор, який відповідає за необхідний рівень робочої напруги. В ньому також встановлений випрямляч струму, що перетворює постійний струм із змінного. На виході пристрій видає необхідну для акумулятора постійну напругу, відслідковувати яку можна за допомогою встановленого на корпусі ЗП амперметра.

Завдяки простому принципу роботи та конструкції, трансформаторні зарядні пристрої надійні, рідко ламаються та потребують мінімального догляду. Їх вартість нижча, ніж у більш складних зарядок імпульсного типу.

Відмінність від пускових та пуско-зарядних пристроїв

Від пускових пристроїв (ПП) ЗП відрізняються тим, що видають меншу кількість електричного струму. Якщо пускові та пуско-зарядні пристрої здатні подавати в авто пусковий струм, якого вистачає для запуску, то зарядного струму зарядних пристроїв вистачає тільки для зарядження банок акумулятора.

Переваги зарядних пристроїв Dnipro-M

ЗП нашого бренда підійдуть власникам будь-яких машин, тому що мають наступні переваги:

Універсальність

На відміну від пристроїв, здатних заряджати акумулятори тільки легкових (12 В) або вантажних (24 В) автомобілів, наші ЗП підходять обом категоріям транспорту. На корпусі зарядних пристроїв для АКБ є перемикач вибору режиму — 12 або 24 вольт, елементи індикації та амперметр для відтворення сили струму. Довжина дротів формує робочу зону радіусом 3,1 м — в більшості випадків для заряджання не знадобиться подовжувач.

Безпека

Кожен наш зарядний пристрій для акумулятора має декілька рівнів захисту:

  • Захист від перегрівання. Навіть якщо температура пристрою стане надто високою, воно відключиться, поки не охолоне.
  • Захист від замикання. На корпусі встановлений плавкий запобіжник, який забезпечує розмикання електричного ланцюга у випадку короткого замикання. Завдяки цьому, внутрішні елементи ланцюга залишаються неушкодженими.
  • Захист від неправильного підключення. Акумулятор, що заряджається, та зарядка для авто не вийдуть з ладу, навіть якщо напруга на клемах не буде відповідати типу АКБ, або Ви переплутаєте полярність — ЗП просто не буде подавати струм. Тим не менш, перед увімкненням пристрою потрібно обов’язково перевірити положення тумблерів.

Зручне використання

Зарядні пристрої Dnipro-M автоматично регулюють величину струму на виході, змінюючи її по мірі заряджання акумуляторної батареї — Вам не доведеться весь час контролювати процес. Наявність MIN та MAX режимів дозволяє вибрати швидкість заряджання:

  • MIN — стандартний режим, який може використовуватися без будь-яких обмежень. Його краще вибрати, якщо потрібно повністю зарядити АКБ.
  • MAX — прискорений режим, що скорочує час заряджання. Він стане у нагоді, якщо потрібно швидко відновити частину заряду в акумуляторі. Використовувати його постійно не можна, тому що це зменшить строк експлуатації акумуляторного пристрою.

Зручна ручка для перенесення та колеса, що йдуть в комплекті, дозволяють переміщувати пристрій для автомобільного акумулятора за допомогою однієї руки.

Як вибрати зарядний пристрій Dnipro-M?

Головні параметри, на які варто звернути увагу при виборі — мінімальна та максимальна ємність АКБ, максимальний ток заряду. Наприклад, найпростіша модель, BC-12, призначена для роботи з ємністю батареї в межах 20-80 А/год. Кожна наступна модель може заряджати акумулятор автомобілю зі все більшою ємністю:

  • BC-16 — від 40 до 120 А/год;
  • BC-18 — від 60 до 140 А/год;
  • BC-20 — від 80 до 160 А/год;
  • BC-30 — від 100 до 200 А/год.

В залежності від потужності та виделки навантаження ЗП змінюється і його вага. Найлегша модель, BC-12, важить всього 4,5 кг, а найважча та найпотужніша, BC-30 — 9 кг. Більш детальну інформацію можна знайти на сторінках товару.

Як правильно заряджати акумулятор за допомогою ЗП?

Щоб почати заряджання акумулятора, достатньо вибрати режими (12/24 В, MIN/MAX), підключити пристрій до стаціонарного джерела струму або генератора, та закріпити затискачі ЗП на клемах акумулятора (червоний кабель на клемі “плюс”, а чорний — на “мінус”). По мірі заряджання, пристрій буде сам регулювати струм на виході. Коли акумулятор зарядиться, слід відключити пристрій від живлення та зняти затискачі. Визначити міру зарядженості можна по амперметру на пристрої — стрілка, що показує на нуль, означає, що акумулятор заряджений. Згідно правилам безпеки, вкрай не рекомендується залишати пристрій при заряджанні у приміщенні без догляду.

Оцінити стан свого акумулятора можна за допомогою вольтметра. На клемах АКБ вимірюють напругу, не відключаючи його від бортової мережі. Низькі показники (нижче 12,6 В) говорять про падіння напруги та необхідності зарядити батарею.

Щоб акумулятор прослужив довше, слід періодично перевіряти в ньому рівень електроліту, корегуючи його, якщо він знизився. Увагу слід приділяти також щільності електроліту, перевіряючи її після повного зарядження.

Переваги покупки обладнання в Dnipro-M

Мі пропонуємо якісні зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів, купити які можна в інтернет-магазині, або у фірмових магазинах Dnipro-M. Вони розташовані в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі та багатьох інших містах України. Наші ціни завжди залишаються вигідними, а якість — високою. При замовленні від 750 грн ми даруємо Вам безкоштовну доставку по Україні. Гарантія на всі зарядні пристрої — 3 роки.

Популярні питання про зарядні пристрої Dnipro-M

В цьому розділі зібрані найчастіші питання, які користувачі задають про ЗП Dnipro-M.

Як влаштований ЗП?

Головна деталь цього пристрою — трансформатор, який відповідає за необхідний рівень робочої напруги. В ньому також встановлений випрямляч струму, створюючий постійний струм зі змінного.

Як працює зарядний пристрій для автомобільного акумулятора?

На виході пристрій видає необхідний для акумулятора постійний струм. Його точне значення відображається за допомогою встановленого на корпусі ЗП амперметру. По мірі зарядки АКБ зарядний пристрій буде знижувати силу струму, поки вона не досягне нуля.

Де купити зарядний пристрій для АКБ?

Наші фірмові магазини розташовані по всій Україні. Подивитися їх точне розташування можна на цій мапі.

Як перевірити зарядний пристрій для автомобільного акумулятора перед його покупкою?

Потрібно підключити його до мережі. Трансформатор пристрою почне видавати неголосне гудіння — це означає, що пристрій працює.

Чи можна заряджати акумулятори вище або нижче припустимої ємності?

Ні, це призведе до зменшення ємності АКБ, скороченню його експлуатаційного терміну або виходу з ладу.

Як відремонтувати ЗП для автомобіля?

Необхідно звернутися в будь-який сервісний центр Dnipro-M. Подивитися, де вони знаходяться, можна на цій сторінці. Наші спеціалісти забезпечать професійне обслуговування Вашого зарядного пристрою.

Чи можна купити в Dnipro-M запчастини до зарядних пристроїв?

Ні, тому що самостійний ремонт ЗП веде до втрати гарантії. Скористайтеся послугами наших сервісних центрів — спеціалісти Dnipro-M проведуть заміну деталей.