Будівельні лінійки і кутники

Будівельний кутник — багатофункціональний вимірювальний інструмент для вимірювання кутів, перевірки перпендикулярності двох поверхонь. Його використовують для завдань, пов'язаних зі створенням перпендикулярних поверхонь, перевірки конструкцій на наявність неточностей та браку. Широко використовується в будівництві, на виробництві, для слюсарних та столярних завдань.

Ще один простий, але універсальний вимірювальний інструмент — лінійка будівельна. Вона дозволяє провести вимірювальні роботи з професійною точністю. Часто використовується для столярних, слюсарних, монтажних, будівельних та інших задач.

Ви можете купити будівельний кутник та лінійку на нашому сайті всього в один клік.

Особливості будівельних кутників і лінійок

Будівельний кутник являє собою дві лінійки, які з'єднані під кутом 90 градусів. Види лінійок для кутів:

  • лекальні (КЛ) — одна сторона коротка потовщена, друга — довга з витонченим профілем. Високоточні, використовуються для створення розмічальних ліній, виконання слюсарно-складальних завдань;
  • лекальні плоскі (КЛП) — обидві основи мають потовщений профіль. Призначені для розмітки на плоскій поверхні;
  • лекальні циліндрові (КЛЦ) — мають вигляд порожнього циліндра з фасками. Вважаються еталонним вимірювальним виробом для метрології та машинобудування;
  • плоскі (КП) — мають дві плоскі основи, розташовані під прямим кутом. Бувають різних класів точності: 0, 1 і 2;
  • широкі (КШ) — одна сторона має широку основу, що дозволяє розташовувати кутник на плоскій поверхні без утримання. Використовуються для перевірки перпендикулярності площин.

Також кутники відрізняються за сферою застосування. Бувають:

  • столярними — для роботи з дерев'яними поверхнями;
  • розмічальними — мають спеціальні отвори для розмітки олівцем;
  • універсальними (комбінованими) — мають шарнірне з'єднання, завдяки чому можна налаштувати необхідний кут.

Будівельні лінійки можуть мати довжину від 15 до 100 сантиметрів, виготовлятися з різних матеріалів. Для зручності використання можуть мати кілька вимірювальних шкал, розмітку по обидва боки.

Чому варто вибрати будівельні лінійки та кутники Dnipro-M?

У нашому асортименті є кутники будівельні металеві різних видів та лінійки різної довжини. Вони виготовляються з нержавіючої сталі, яка забезпечує високу міцність і захист від корозії, забезпечують професійний клас точності.

З детальними характеристиками можна ознайомитися у відпо