Назад в новини
17901

Вибір мінімийки високого тиску для дому

Зміст:

 1. Види мийок високого тиску
 2. Що потрібно знати перед покупкою автомийки
 3. Поради при виборі мінімийки
 4. Часті питання про мийки високого тиску

Які бувають види мийок високого тиску?

Це обладнання класично розділяють на три категорії:

 • побутові;
 • професійні;
 • промислові.

Побутові

Апарати цієї категорії мають найнижчу вартість. Вони мають відносно невелику потужність та однофазний тип підключення до мережі. Ці мийки мають оптимальні характеристики та вартість для того, щоб придбати їх для дому. Вони здатні виконувати весь спектр базових завдань: мити авто, плитку, вікна, скло, паркани, велосипеди та ін.

Плюси мийок побутового класу:

 • доступна ціна;
 • невелика вага та габарити;
 • легке керування при достатніх для побутового використання можливостях.

Побутові мінімийки для авто

Професійні

Професійні автомийки високого тиску обійдуться набагато дорожче побутових, але мають ряд беззаперечних переваг. Вони добре підходять для щоденного використання та можуть працювати довгий час без перерви. Такі апарати кращі побутових за всіма своїми технічними характеристиками, включаючи потужність, продуктивність, максимальний тиск, робочий діапазон температури води.

В якості матеріалу для насоса обирають термостійкий пластик або силумін. Він зможе працювати з гарячою водою. До речі, мийки напівпрофесійного класу та професійні моделі часто мають функцію самостійного підігріву води. Моделі високої якості можуть мати налаштування температурного режиму, латунний насос, манометр та ін.

Мийки даного класу використовуються на СТО та представляють собою стаціонарну помпу, до якої підводяться шланги.

Промислові

Цей тип мийок високого тиску застосовується для очищення вантажівок та авіатехніки. Велика кількість функцій обумовлена широким спектром використання таких апаратів, однак впливає на ціну — так мийка обійдеться дорожче за інші.

Промислові мийки здатні працювати з водою різної температури та можуть самі підігрівати її. Помпа таких мийок виготовляється з латуні. Ще одна особливість — трифазне живлення, яке обумовлюється високою потужністю.

По типу забору води

Є ще один вид класифікації мийок — в залежності від забору води. По цьому критерію мийки розподіляються на два типи:

 • мийки, здатні забирати воду з ємкості;
 • апарати, які потрібно підключати до водопостачаючої системи.

Самовсмоктуючі мийки (ті, що можуть споживати воду з ємкості) більш зручні за рахунок того, що не потребують наявності водної магістралі. Вони дорожче коштують, але ціна окупається за рахунок їх універсальності. Перевірити наявність забору води з ємкості можна в технічних характеристиках апарату — ця особливість завжди там вказується.

Є мийки без функції забору води, але це не означає, що таке обладнання буде найдешевшим. Можна найти мийки з наявністю цієї функції по дуже доступній ціні. Якщо мийка буде використовуватися там, де є водопровід, відсутність можливості забору води з ємкості не має стати проблемою. Тим не менш, подібний функціонал робить використання мийки зручнішим.

Існують також варіанти, в яких є забор води з ємкості, але з обмеженнями. Наприклад, можна зустріти моделі з забором води з ємкості глибиною не більше 1 метра.

Що потрібно знати перед покупкою автомийки?

Існує ряд нюансів, з якими краще ознайомитися заздалегідь, якщо ви вирішили купити мийку високого тиску. Ці апарати ніколи не можна використовувати для миття людей або тварин — високий тиск, під яким вода виходить з мийки, здатне пошкодити тканини та спричинити травмування. Тиск, під яким працює конкретна мийка, можна знайти в інструкції. Для його виміру використовується одиниця «бар».

вибираємо мийку високого тиску для дому

Побутові мийки високого тиску часто не мають функції нагріву води, а в професійних моделях вона, як правило, присутня. Потрібно пам’ятати, що температура води не має перевищувати 60°C.

В асортименті крупних магазинів можна знайти моделі, які сильно відрізняються за ціною, маючи при цьому дуже схожі характеристики. Краще уважно вивчити параметри кожного пристрою, перш ніж прийняти рішення. В комплект хорошої мийки повинні входити необхідні комплектуючі: рукояті з різними насадками, контейнер для миючих засобів і т.п.

Ціна прилада багато в чому формується виходячи з типу помпи та його робочого ресурсу. Найдоступніші моделі мають ресурс не більше 60 годин — не забудьте про цей факт при виборі. До речі, 60 годин — не так мало. Варто згадати, що на миття машини йде близько 15 хвилин, мити машину доведеться 3 рази на тиждень, а зимою мийка використовуватися не буде, і ми отримуємо термін роботи мийки 4 роки. При 3-річній гарантії це дуже добрий вибір для побутового використання.

Більш висока вартість деяких моделей пояснюється латунним або алюмінієвим насосом та металокерамічними поршнями. Це значно підвищує стійкість апарату до зносу та його експлуатаційний термін.

Можливості мийки залежать від насадок, що використовуються. Зверніть увагу на наявність в комплектації ежекторних насадок, кутових сопел та різних щіток. Щоб мийка працювала довше, необхідно доглядати за нею та використовувати фільтр для очищення води. Після закінчення роботи з мийки зливають залишки води та стравлюють з системи тиск.

Поради при виборі мінімийки. Характеристики та можливості

 1. Продуктивність. Цей параметр впливає на те, з якою силою буде подаватися вода. Витрата води побутової мийки складає до 12 л/хв.
 2. Максимальний тиск. Вимірюється в барах. Якісна мийка повинна створювати тиск від 70 до 150 бар. Такого натиску води вистачить для рішення будь-яких побутових завдань або очищення автівки.
 3. Матеріал помпи (насоса). Пластиковий насос не зможе прослужити надто довго. Краще вибрати силуміновий, алюмінієвий або латунний насос. Крім того, пластикові помпи не розбираються — при пошкодженні доведеться замінювати весь вузол. Вони також не можуть працювати з гарячою водою.
 4. Фільтр. Захищає мийку від потрапляння разом з водою сміття. Існують одноразові та багаторазові водяні фільтри, що миються. Вигідніше застосовувати останні — їх можна використовувати протягом тривалого часу.
 5. Система нагріву води. Позбавляє від необхідності підігрівати воду самостійно або використовувати гарячий водопровід. Такою мийкой буде зручніше користуватися. Крім того, мити холодною водою менш ефективно.
 6. Автоматична зупинка роботи (auto stop system). Ця функція захищає апарат від надто довгого використання без перерви, попереджає злам двигуна. Мийка набирає воду до тих пір, доки тиск в системі не досягне потрібної межі. Після цього вона перестає набирати воду. Коли тиск впаде, насос знову почне свою роботу.
 7. Комплектація. Хорошим додатком до мийки стане великий набір насадок: розпилювачів піни, пістолетів, трубок і т.п.
 8. Довжина шланга високого тиску. Вам буде зручніше працювати шлангом довжиною 5-7 метрів. Це вважається оптимальною довжиною, якої вистачить для роботи без необхідності переміщати мийку за собою.
 9. Можливість використання різних автошампунів. Є мийки, які здатні працювати тільки з миючими засобами певної марки. Це накладає обмеження на їх використання.

вибір мийки високого тиску для дому та авто

Часті питання про мийки високого тиску

Що таке мінімийка для авто?

Це прилад, який використовується для миття автомобілів, зовнішнього прибирання. Мийкою високого тиску можна ефективно відмити навіть застарілий бруд та зробити це за мінімальний час. Можна застосовувати інструмент для очищення власного авто, велосипедів, мотоциклів, миття скла, вікон, парканів, придомової території, сходинок, плитки і т.п. При правильному догляді та періодичному використанні навіть недорога побутова мийка здатна прослужити кілька років. Популярні потужні моделі підходять для використання на СТО, мають високу продуктивність (кіл-ть літрів води на годину) та тиск компресора.

Як працюють мийки високого тиску?

Принцип роботи та будова мийок дуже прості — в обладнанні встановлений електродвигун, вал якого під’єднаний до поршнів насоса. При підключенні мийки він вмикається, передаючи обертання поршням, змушує їх рухатися та нагнітати тиск. В мийці також може бути функція нагріву, яка підвищує температуру води в процесі миття.

Який шланг вибрати для мийки високого тиску?

Краще за все брати прогумований шланг довжиною не менше 5 метрів — він буде зручний при роботі в широкому діапазоні зовнішньої температури, а довжини вистачить, щоб працювати, не пересуваючи мийку.

Яку хімію використовувати для мийки високого тиску?

Існує дві основні категорії хімічних засобів, які можна використовувати з мийками високого тиску: шампунь та активна піна. Шампунь використовується для розм’якшення бруду, а піна зменшує зчеплення між поверхнею авто та брудом. Для отримання необхідної кількості піни потрібна спеціальна насадка — піноутворювач. Вон може йти з мийкою в комплекті.

Чому мінімийка вимикається?

Двигун мийки не може працювати довгий час без перерви. Система захисного вимикання вимкне мийку на час, що необхідний для охолодження двигуна.