Як пережити відключення світла: готуємось до блекаутів завчасно
Зміст
- Як і чим заряджати гаджети, живити побутові прилади
- Як освітити дім під час відключення світла
- Як зігрітися під час блекауту
- Що підготувати заздалегідь
Часті відключення електроенергії, на жаль, стали частиною нашого життя і з настанням холодів важливо заздалегідь підготуватися до можливих блекаутів. Втім, за допомогою різноманітних приладів і лайфхаків можна організувати свій побут і роботу під час блекаутів, майже не відмовляючись від звичного комфорту.
У цій статті розглянемо, як забезпечити автономність, освітлення та тепло під час відключення світла.
Як і чим заряджати гаджети, живити побутові прилади
Забезпечити безперебійну роботу гаджетів — одне з головних завдань під час відключення світла, адже смартфони, планшети та ноутбуки часто залишаються нашим єдиним джерелом зв'язку та інформації. Портативні зарядні пристрої:
Зовнішні акумулятори (Power Bank). В сучасних реаліях це першочергові пристрої, які мають бути напоготові у випадку блекаутів. Велика різноманітність моделей дає змогу підібрати варіант на будь-який бюджет і потреби. Підбирайте ємність і вихідну потужність павербанки з урахуванням характеристик приладів, які плануєте заряджати. Деякі моделі також мають розширений функціонал, наприклад, вбудований ліхтарик, бездротову зарядку тощо, який також буде корисним під час відключення.
До речі, в якості повербанка можна використовувати наші акумуляторні батареї на 20 В. Для цього до них треба приєднати адаптер BA-200L. Ємність такого Power Bank залежить від ємності вашої батареї. Адаптер також обладнаний ліхтариком.
Ще один випадок, коли в пригоді може стати техніка Dnipro-M — підзарядка гаджетів від пускового пристрою JS-12P для авто. Він оснащений функцією бездротової зарядки та двома виходами USB. Ємність в режимі Powerbank складає 6400 мА·год — вистачить, щоб пару разів зарядити середньостатистичний смартфон.
Зарядні станції та генератори. Ці потужні пристрої вже можуть не тільки зарядити гаджети, але й забезпечити роботу побутової техніки і освітлення. Генератори — варіант для приватних будинків та бізнесу, вибирати потрібно в залежності від потужності приладів, які будуть підключатися.
Читайте також: Як підібрати генератор для дому
Зарядні станції можна використовувати в квартирі, а великий вибір моделей в залежності від потужності дає змогу підібрати варіант під ваш бюджет і потреби. Наприклад, станції до 500 Вт підійдуть для зарядки гаджетів, невеликих приладів (ламп, роутерів), а 500–1500 Вт вже можуть забезпечувати роботу холодильника, телевізора, дрібної побутової техніки. Підбирати станцію треба також з урахуванням особливостей споживачів, які потрібно буде живити.
Як освітити дім без електрики
Як не дивно, під час блекауту найпростіше, що ви можете облаштувати в себе вдома — це саме освітлення. Зробити це можна за допомогою:
- Свічки та лампи на акумуляторах або батарейках. Їх різноманіття настільки велике, що можна вибрати варіант, який гарно впишеться в декор, так і стане в пригоді на дачі, в гаражі чи майстерні.
- Акумуляторні ліхтарі. Їх перевага – тривалий час роботи без потреби в заміні батарей. Кишеньковий ліхтарик, підвісний туристичний ліхтар, налобний ліхтар, прожектор або універсальна модель — є варіанти на всі випадки життя. До речі, акумуляторні ліхтарі з нашого асортименту CFL-36M ULTRA і CFL-36 ULTRA додатково мають функцію Power Bank.
- Світлодіодні стрічки. Також можуть працювати від павербанка або батарейок. Це простий і бюджетний спосіб освітити приміщення.
Як ми зазначили вище, в залежності від характеристик і функціональності, для освітлення можна також використовувати генератори і зарядні станції. На випадок тривалих відключень електроенергії не завадить мати в запасі також класичні воскові чи парафінові свічки.
Як зігрітися під час блекауту
Зберегти тепло в холодну пору року — надважливе завдання під час відключення електроенергії. З цим допоможуть:
- Тепловентилятори та масляні обігрівачі. Якщо у вас є генератор або потужна зарядна станція, ці пристрої забезпечують комфортну температуру навіть без центрального опалення.
- Ковдри з утепленням. Використовуйте термоковдри або спальні мішки, щоб зберегти тепло.
- Утеплення приміщення. Закрийте щілини у вікнах, використовуйте щільні штори чи термоізоляційні плівки.
- Грілки. Сучасні електрогрілки на акумуляторах або звичайні пляшки з гарячою водою стануть у пригоді для локального обігріву.
Поради наостанок
- зробіть запас батарейок, павербанків та свічок;
- якщо у вас електроплита, подумайте щодо покупки газового пальника;
- запасіться термосом чи термокружкою, особливо, якщо у вас електрочайник;
- використовуйте сухий лід або заморожену воду в блоках (у пляшках, пакетах), щоб довше зберігати температуру у холодильнику;
- зігрітися та зберегти тепло також допомагає термобілизна, флісовий одяг, теплі ковдри.
Блекаути — це виклик, але за правильної та завчасної підготовки ви зможете зберегти комфорт та залишатися на зв’язку.