Що можна зробити фрезером? Можливості інструменту
Содержание:
- Что такое фрезер и зачем нужен?
- Устройство и принцип работы фрезера
- Правильная работа с фрезером
- Уход за инструментом
- Области применения и возможности
- Что можно сделать фрезером по дереву
Серед усіх деревообробних інструментів особливе місце займає фрезер. Він має просту конструкцію, але широкі можливості. За його допомогою можна виконувати найрізноманітніші операції з обробки дерев’яних деталей, гіпсу, оргскла, акрилу, пластику, деяких кольорових металів та епоксидних смол. Ручний фрезер має бути в арсеналі кожного майстра.
Що таке фрезер?
Фрезер — ручний електроінструмент для роботи з різноманітними матеріалами. Його можна знайти практично в будь-якій майстерні. Принцип його дії полягає в передачі обертання від двигуна до заготовки (фрези), яка діє на матеріал.
Навіщо потрібен ручний фрезер?
Фрезери активно використовуються для виготовленні меблів. Їх використовують для наступних завдань:
- фрезерування;
- вирівнювання поверхні;
- фігурний розкрій;
- копіювання деталей;
- зрощування деталей;
- вибірка пазів;
- виготовлення кромок;
- торцювання деталей;
- свердління отворів;
- гравіювання поверхонь;
- та багато іншого.
Фрезерувальні машини також корисні при створенні візерунків на виробах, при виготовленні балясин та плінтусів, монтажі меблевої фурнітури та гіпсокартонних споруд, тиражування продукції з дерева, ДСП, МДФ, фанери й пластику. Ще одне призначення — вирівнювання поверхні там, де не можна використовувати рейсмус. За достатніх навичок можна вирізати за допомогою цього інструменту навіть барельєфи та горельєфи, панно, тривимірні композиції. Ось ще декілька прикладів використання ручного інструменту в різних сферах:
- Декоративна обробка, вирізання логотипів, нанесення написів на дерев’яних заготовках та виробах.
- Фрезери для різьби по дереву популярні в сфері handmade, де ними користуються для виготовлення подарунків, прикрас, іграшок та ін.
Серед професій, представники яких користуються фрезерами частіше за все, можна назвати фрезерувальників, меблярів та паркетників, гіпсокартонщиків, монтажників міжкімнатних дверей, сходів та підлогових покрить.
Будова та принцип роботи фрезера
Всі фрезери можна розділити на ручні та стаціонарні. Стаціонарні застосовуються частіше у промисловому напрямку, де потрібна потужність вище 3 кВт. Вони мають особливу конструкцію, а їхня вага часто перевищує 500 кг. Ручні фрезери застосовуються в багатьох сферах виробництва та монтажних послуг. Вони легкі, транспортабельні та прості в обслуговуванні.
Будова фрезера на перший погляд простіша, ніж в інших електроінструментах. В ньому є двигун, який при ввімкненні починає обертати фрезу, на якій розташовані гострі леза. Досягаючи високих обертів (в середньому, 25 000/хв), фреза зрізає матеріал по дотичній. Сам двигун опускається на двох направляючих колонах перпендикулярно до оброблюваної поверхні, а пересувається по ній за рахунок гладкої та міцної основи, так званої підошви.
На корпусі фрезера знаходяться кнопки керування. Сюди відносять кнопку ввімкнення, вимкнення, захисту від випадкового пуску, регулятор обертів. Деякі кнопки ввімкнення можуть мати функцію фіксації в натиснутому стані для тривалої та комфортної роботи.
Ще одне важливе пристосування — обмежувач глибини опускання самого двигуна з фрезою. Перш ніж почати роботу з інструментом, потрібно відрегулювати глибину входження насадки в матеріал, а також виставити необхідну кількість обертів. Попередньо перевіривши налаштування на непотрібній деталі, ви можете зрозуміти, наскільки правильно виставлені оберти. Якщо у фрезера є направляюча, це дозволить вести інструмент строго за прямою лінією.
Як працювати фрезером?
Перед початком роботи ручним фрезером, його потрібно налаштувати:
- вибрати підходящий вид фрези;
- встановити фрезу;
- виставити потрібний режим роботи;
- вибрати глибину заглиблення фрези.
Після всіх налаштувань обов’язково варто перевірити, наскільки добре закріплена заготовка та чи немає перешкод для безпечної роботи.
Фрезер можна використовувати, утримуючи його в руках або встановивши на верстак. Якщо ви вирішили монтувати інструмент на стіл, його робоча частина повинна знаходитися зверху. Щоб забезпечити безпеку та підвищити ефективність роботи, потрібно встановити лекало.
При роботі з фрезером потрібно дотримуватися правил безпеки:
- вдягати спецодяг, який не буде намотуватися на елементи фрезера, що обертаються;
- міцно утримувати інструмент під час його контакту з матеріалом;
- не заглиблювати фрезу в матеріал більше, ніж на 3 мм за один прохід.
Догляд за ручним фрезерним пристроєм
Зазвичай покупець отримує готовий до експлуатації інструмент, який вже змащений та пройшов попередні випробування. Користувачу потрібно тільки стежити за чистотою інструмента та його внутрішніх складових, якістю оснащення та правильними умовами зберігання. Часто детальні правила догляду за конкретною моделлю прописані в інструкції до неї.
Фрезер потрібно очищувати після кожного використання, видаляючи з нього стружку та пил. Зберігати інструмент слід в сухих приміщеннях, попередньо очистивши та змастивши його, якщо передбачається тривале зберігання.
Області застосування та можливості
Ручні фрезери дозволяють проводити з деревиною, гіпсом, акрилом, пластиком та іншими матеріалами багато операцій, обробляти пласкі та фасонні поверхні. За його допомогою можна з однаковим успіхом створювати прості отвори в деревині або створювати складне різьблення на поверхні матеріалу.
Найбільш широкі можливості мають ручні електричні фрезери. Їх використання передбачає, що оброблювану деталь закріплюють на столі або верстаку, а інструмент переміщують по її поверхні. Якщо в ручного фрезера є можливість фіксації до стола, це робить його ще більш універсальним інструментом.
Що можна зробити фрезером по дереву?
За допомогою ручного електрофрезера можна зробити велику кількість виробів. В цьому розділі ми наведемо тільки деякі з них для прикладу, щоб ви краще могли зрозуміти можливості цього інструменту:
- меблі та прикраси до них;
- вазони для рослин та квітів;
- тримачі для кухонних ножів;
- настільні ігри;
- паркет;
- вагонка;
- вішалки;
- біжутерія;
- рекламний товар;
- сувенірна продукція;
- шкатулки;
- паркани.
Якщо ви навчитеся працювати фрезером, то ніколи не залишитеся без роботи. Це інструмент, який дозволяє створювати гарні та неповторні вироби найрізноманітнішого призначення. Головне — вибрати якісний фрезер по дереву.