Як полірувати авто? Поради і техніка полірування
Зміст:
Полірування автомобіля — простий та ефективний спосіб усунути дрібні подряпини, вм'ятини, потертості та нерівності, захистити від утворення корозії, повернути поверхні кузова первісний блиск. Своєчасний і комплексний догляд дозволяють подовжити термін експлуатації, значно заощадити на відновлювальних роботах. За умови правильного виконання техніки, використання якісних інструментів і матеріалів, полірування авто легко зробити самостійно.
Види полірування автомобіля
Залежно від ефекту, справленого на поверхню, полірування можна розділити на захисне і відновлювальне.
Захисне полірування
Є своєрідною профілактикою: допомагає захистити покриття від негативного впливу навколишнього середовища, запобігає появі різних ушкоджень, відновлює блиск. Воно проводиться шляхом нанесення спеціалізованого захисного складу: безабразивної поліролі, керамічного покриття, «рідкого скла» і багато чого іншого. Регулярне захисне полірування допоможе надовго зберегти бездоганний зовнішній вигляд авто, а також полегшити мийку.
Відновлювальне полірування
Дозволяє усунути видимі пошкодження і дефекти (подряпини, потертості, помутніння), частково або повністю відновити властивості лакофарбового покриття, повернути первинну яскравість кольору і блиск. Залежно від ступеня дефектів можна застосовувати м'яке або абразивне полірування:
- м'яке — злегка згладжує шорсткості і нерівності;
- абразивне — приховує виражені дефекти лакофарбового покриття.
У деяких випадках проводять комплексне полірування: спочатку відновне, після чого захисне.
Полірування авто своїми руками: що необхідно знати
Процес самостійного полірування складається з підготовки, безпосередньо самого полірування і подальшого захисту. На першому етапі необхідно не тільки підготувати кузов, але й робочий простір, підібрати інструменти і засоби для полірування. Вам знадобляться:
- полірувальна машина;
- полірувальні круги різної абразивності;
- професійні пасти;
- підручні засоби: серветки, мікрофіброві рушники та інше.
Якісний результат полірування багато в чому залежить від полірувальної машини. Вони відрізняються за принципом роботи, потужністю, типом живлення, швидкістю обертання диска і різних додаткових опцій. За принципом роботи поділяються на два основних типи: кругові і з ексцентриком. Останні крім обертальних рухів здійснюють ще й поступальні, збільшуючи оброблювану поверхню, дозволяючи уникнути її перегріву і прискорюючи роботу. Вибирати полірувальну машину необхідно в залежності від складності завдань і частоти використання.
Для роботи з полірувальною машиною вам знадобиться диск-основа і полірувальні диски різної твердості. На різних етапах полірування вам знадобиться певний диск:
- білий — жорсткий, для грубого полірування лакофарбового покриття;
- жовтий — для початкового полірування, видалення грубих подряпин;
- помаранчевий — універсальний, для додання стійкого блиску;
- синій — ближче до м'якого, для дрібноабразивного і фінішного полірування;
- чорний — найм’якший, для видалення «голограм» і надання бездоганного блиску.
Поліролі можуть бути різного ступеня абразивності і безабразивними. Вибирайте засіб з урахуванням типу полірування, складності дефектів і індивідуальних потреб.
Поради щодо самостійного полірування автомобіля
До початку полірування важливо подбати про приміщення, в якому буде проходити робочий процес: воно повинно добре провітрюватися і бути достатньо освітленим без потрапляння прямих сонячних променів. Так ви не пропустите дрібні дефекти,а метал не буде нагріватися на сонці. На першому етапі також важливо підготувати кузов автомобіля:
- вимити і очистити від забруднень;
- знежирити і перевірити на наявність бітумних плям, корозії і залишків бруду;
- очистити полірувальною глиною від дрібного сміття;
- висушити.
Перед початком полірування автомобіль повинен бути ідеально чистим і сухим.
Поради по поліруванню:
- захистіть декоративні елементи кузова, які можна зіпсувати поліруванням, маскувальною стрічкою;
- не наносьте поліролі на нагріті поверхні;
- поліруйте поверхню неспішними вертикальними, потім горизонтальними рухами;
- не затримуйтесь довго на одній ділянці;
- поліруйте невеликими ділянками, зони з дефектами обробляйте окремо;
- надлишки поліролі видаляйте мікрофіброю;
- перевіряйте і своєчасно міняйте витратні матеріали.
Щоб довше зберегти блиск і захистити поверхню від можливих пошкоджень, рекомендується після відновлювальної поліровки провести захисну.
Читайте також: Вибираємо полірувальну машинку для автомобіля
Ще більше порад з полірування автомобіля в нашому відео: розбираємося з роботою полірувальних машин, даємо рекомендації щодо підготовки до обробки поверхні кузова та техніки полірування.