Разом до перемоги: як інструменти Dnipro-M допомагають шити військову амуніцію
Друзі! Ще 24 лютого ми планували відвідати одне з київських виробництв, щоб показати вам, як майстри за допомогою наших інструментів створюють вироби зі шкіри. Проте того дня наше життя докорінно змінилося, а від мирної розповіді про майстрів та їх творіння не лишилося й сліду.
Чотири місяці по тому ми нарешті зустрілися, щоб показати вам зовсім нову історію.
“У двір прямо перед нашою будівлею влучив ворожий снаряд. На щастя, всі працівники цілі, адже робоча зміна тоді так і не почалася, – згадує Артем Москаленко, показуючи вибиті шибки та рештки обгорілої фури, яка стояла під майстернею у той день. – Ми знаходимось між Києвом та Ірпенем – тут було гаряче”.
Артем – співвласник українських брендів BlankNote та Wings. До війни підприємство виготовляло шкіряні сумки, рюкзаки, кейси та блокноти ручної роботи. Зараз поряд з галантерейними виробами у майстерні шиють елементи військової амуніції.
Артем не занепав духом і запустив виготовлення військової амуніції
“Виробництво помітно скоротилося, поменшало покупців. Багато працівників виїхало поки тривали бойові дії. Але ми не могли просто сидіти склавши руки, тож наприкінці березня почали відновлювати роботу.
В майстерні кипить робота
Ось так прошивають стрічки для поясу-розгрузки
Все стартувало з одного співробітника, який відвантажував частину замовлень зі складу, щось робив сам. Згодом приєдналися інші, – каже Артем. – До звичних виробів мирного часу додалася військова амуніція. Зараз майстри виготовляють тактичні пояси-розгрузки з підсумками, незабаром почнемо пошив плитоносок. Кілька наших працівників вступили до лав тероборони, тож перші вироби надійшли до їх підрозділів”.
Майстер збирає вже пошиту розгрузку
У майстерні ми познайомились з Владом Антоновим, який працює тут вже 5 років і за цей час встиг освоїти усі технологічні процеси. Він нам показав, як створюються пояси-розгрузки та інші вироби, а ще поділився деякими секретами виробництва.
Окрім спеціальної техніки для пошиву виробів, у команди є й інструменти, які ми зазвичай уявляємо десь на будівництві або в деревообробній майстерні.
Наприклад, щоб краї шкіряних деталей були рівними та гладкими, їх обробляють на точильних верстатах.
Здавалося б, для такого матеріалу потрібне лише швейне приладдя
А от і ні - треба й точильний верстат!
Без "Доброго вечора" нікуди!
Є в майстерні й спеціальний прес для крою. А для його обслуговування потрібен фрезер. Періодично поверхня плити вкривається глибокими подряпинами, тож майстри навіть виготовили спеціальний стіл з установкою, до якої приладнали фрезер, щоб ним легше було знімати відпрацьований шар пластику.
Ось таким пресом та ножами робиться викройка
А так рівняється поверхня столу для крою
А коли справа доходить до проклейки, не обійтись без будівельного фена, яким добре прогрівають вкриті клеєм деталі.
Головне - не перегріти
Полиці мирного часу...
... і часу, що наближає нас до перемоги
Ось так звичні для нас інструменти постають в новій іпостасі та допомагають навіть у майстерні з пошиву шкіряних речей.
“Як би складно зараз не було, це нас не має зупиняти, – каже Артем, окинувши оком майстерню наприкінці дня. – Ми маємо гуртуватися й робити усе, що в наших силах, щоб робота не стояла, а економіка рухалась далі – до нашої перемоги”.