Назад в новини
20927

Як свердлити плитку і скло, щоб вони не тріснули

Одними із найскладніших матеріалів, з якими ви можете зіштовхнутись під час ремонту, вважаються скло і плитка. Вони тверді, але міцність на злам у них низька, через що використання звичайних інструментів неможливе. Для різання та свердління плитки і скла потрібні особливі витратні матеріали. На сайті Dnipro-M ви знайдете відрізні диски і свердла, які створені спеціально для цих матеріалів.

Зміст

Особливі властивості кераміки та скла

Плитка і скло відносяться до силікатів. Вони мають схожу структуру і отримуються за схожими технологіями. Внаслідок цього, властивості у них також дуже схожі. Вони накладають певні обмеження на технологію обробки і на підбір інструментів:

 1. Сталь для свердління і різання цих матеріалів не підходить через високу їх міцність. Використовуються побідитові, вольфрамові, алмазні бури та коронки для свердління кахлю.
 2. Щільність скла і керамічної плитки змінюється при нагріванні. З цієї причини місце обробки обов’язково охолоджують водою чи іншими рідинами.
 3. Матеріали через ламкість повинні бути надійно зафіксовані. Сильний натиск робити не дозволяється.

Особливості керамічної плитки і скла

Що буде, якщо використовувати звичайне свердло

Ті, хто в цілях економії використовує свердла звичайної форми зі звичайних матеріалів, ризикують заплатити в рази більше. Це пов’язано з тим, що непризначені для кераміки витратні матеріали призводять до появи щілин і відколів.

Яким електроінструментом свердлити

Перш ніж свердлити плитку, необхідно підібрати правильні інструменти. Для цього підходить:

Одним із головних критеріїв при виборі буде можливість регулювання швидкості обертання. Свердління крихких матеріалів відбувається на низьких обертах, а тому не зайвою буде функція їх підтримання на заданому рівні. При свердлінні плитки і скла з таким інструментом як дриль, шуруповерт або перфоратор обов'язково необхідно відключати ударний режим, щоб не пошкодити оброблювані матеріали.

Електроінструменти для свердління кераміки

Якщо ви робите отвори для дюбелів у вже укладеній плитці, то вибирайте більш потужне обладнання. Це пов’язано з тим, що після кахлю вам доведеться працювати також із бетоном (свердло при цьому змінюється на спеціальне).

Зі склом працюють лише в горизонтальному положенні. Заздалегідь воно фіксується і знежирюється. Ідеальний варіант для свердління цього матеріалу – слюсарний станок, бо він дає змогу повністю контролювати силу тиснення. Але при цьому можна використовувати і дриль, і шуруповерт.

Коли працюють із товстим матеріалом, після того як просвердлять скло наполовину, лист перевертають і завершують отвір з іншого боку. Робиться це для того, щоб знизити вірогідність відколювання на фінальному етапі.

Яке свердло потрібне для плитки і скла

Відрізняються пристрої для роботи з керамікою і склом не тільки матеріалами, але і формою. Так, звичайні спіралеподібні бури не підходять. Найбільше поширення отримали списоподібні свердла по керамічній плитці. Вони мають титано-вольфрамовий наконечник, що здатен проробити отвори у твердих матеріалах. За необхідності наконечник заточують на точильному верстаті (робити це потрібно акуратно, бо діаметр може значно зменшитись).

Часто рекомендують використовувати пір’яні свердла, які за будовою схожі на списоподібні, але для кераміки вони підходять погано.

Чудово справляється з роботою трубчасте свердло з алмазним напиленням. Під час роботи його треба обов’язково охолоджувати, бо абразив починає плавитися і втрачає корисні властивості.

Як свердлити отвори для розеток, вимикачів і труб

Алмазне напилення також використовується у коронках. Деякі моделі напилення не мають, а виготовляються із вольфраму, як і списоподібні свердла. Коронки дозволяють робити отвори для проводки, водогону і навіть каналізації (є вироби діаметром 150 мм). Набір коронок для свердління керамічної плитки складається із найпопулярніших розмірів (33, 43, 53, 67, 73, 83 мм). З його допомогою можна прокладати будь-які комунікації навіть після укладання плитки.

Для великих отворів також можна використовувати свердла-балеринки. Їх головна перевага: можливість регулювати діаметр. Але не позбавлені «балеринки» і недоліків. Так, людина без досвіду таким пристроєм не зможе з першого разу зробити отвір із рівними краями.

Свердло з побідитовим наконечником

Побідит – надміцний матеріал, який використовується для створення бурових установок у гірничій промисловості. У побуті він знайшов застосування у свердлах, призначених для роботи з мармуром і керамогранітом. Побідитові свердла можна використовувати і для роботи з кахлем.

Перед тим як цим свердлом свердлити плитку, поверхня знежирюється спиртом чи ацетоном. Щоб свердло не «гуляло», на поверхню можна наклеїти пластир, ізоляційну стрічку чи паперовий скотч. Процес потрібно час від часу переривати, щоб видалити із отвору пил.

Використовувати побідитові свердла для кераміки слід дуже обережно. Для скла вони зовсім не підходять – на ньому одразу з’являться щілини.

Переваги свердел Dnipro-M

В асортименті Дніпро-М ви знайдете свердла для кераміки і скла, які:

 • підходять для дрилю і шуруповерту;
 • мають діаметр свердел від 4 до 12 мм, коронок – від 33 до 83 мм;
 • виготовляються з використанням різних абразивних матеріалів: сплавів вольфраму, алмазного напилення;
 • коштують, як звичайні бури (алмазне свердло по кахлю залежно від діаметра обійдеться у 18-30 гривень, списоподібні – до 42 грн).

Побідитове свердло для керамогранітної плитки

Загальні правила свердління твердих і крихких матеріалів

 1. При роботі з керамікою і склом обов’язково користуйтеся захисними окулярами, а за необхідності й респіратором. Свердлити можна тільки на низьких обертах (не більше 500 об/хв). Складним моментом є утримання інструменту перпендикулярно до поверхні, що обробляється. Для спрощення цього завдання можна скористатися спеціальним фіксатором з присоском.
 2. Для того, щоб матеріал не розколовся, потрібно відступати мінімум на 25 мм від краю. Удар використовувати не можна, тільки свердління. Натискати на інструмент сильно не можна.
 3. Окремої уваги заслуговує охолодження. Якщо матеріал лежить горизонтально, то навколо майбутнього отвору роблять бортики із пластиліну і заповнюють їх водою. Якщо плитка вже укладена, то поверхня і свердло просто змочують.
 4. Просвердлити дзеркало, як і скло, можна побутовими інструментами, але гарантовано не пошкодити дзеркальне покриття можна тільки на верстаті.
 5. Ще одне важливе зауваження стосується керніння кахлю. Його робити не слід, бо є дуже велика ймовірність пошкодити емаль, а сучасні свердла й без керніння справляються із твердими матеріалами.

Якщо хочете просвердлити плитку, щоб вона не тріснула, то дотримуйтесь технології і вибирайте свердла Dnipro-M. Із правильними інструментами навіть вперше ця задача не здаватиметься вам складною!