Назад в новини
2405

Особливості правильного вибору електрорубанка

Зміст:


Електрорубанок відноситься до числа інструментів, що мають широкий спектр застосування. Він стане незамінним помічником для виконання як дрібних побутових і ремонтних завдань (таких як покрівля), так і великого будівництва. Скрізь, де стоїть питання якості обробки деревних матеріалів і волокон, виникає необхідність використання такого виду обладнання. При цьому сучасні електрорубанки набагато ефективніше ручних. З їх допомогою можна не тільки стругати, але також проводити вибірку чверті, виконувати скошування кромки і підгонку дерев'яних деталей один до одного. Тому до вибору такої техніки слід підходити уважно, щоб не втратити жодної деталі.

вибір електрорубанків Dnipro-M як вибрати рубанок по дереву

На що звернути увагу при виборі

Основою рубанка є непорушна площинність задньої і передньої підошви. Цей критерій має найбільше значення, так як при його недотриманні інструмент може залишати на деревині, що обробляється, увігнуте або дугоподібне закруглення, а на широких дошках - пороги.

Тут існує кілька застережень:

 1. якщо лінійка змикається з крайніми точками підошви, а посередині немає рівної лінії - такий інструмент краще не купувати, навіть якщо ціна приваблює. Як би Ви не працювали таким інструментом, заготівля завжди вийде увігнутою, а кожний наступний прохід рубанком тільки погіршить ситуацію;
 2. якщо лінійка впритул біля барабана, а з боків видніються зазори, інструмент буде робити заокруглення всередину.

Виставте площини в нульове положення і прикладіть лінійку. Якщо зазори відсутні, такий інструмент можна брати.

Рівна підошва електрорубанка.

Також слід визначитися з типом використовуваних інструментом ножів. Вони діляться на два типи: HSS (швидкоріжуча сталь) і HM (твердий сплав). Перший варіант дешевше, але він швидко затуплюється. Другий тип відрізняється своєю гостротою, але дорожнечею і крихкістю.

Ключові характеристики

Існує також кілька важливих критеріїв, за якими слід вибирати електрорубанок:

 • потужність;
 • якість корпусу;
 • вага рубанка;
 • ширина обробки;
 • частота холостого ходу;
 • мішок.

Потужність

Цей параметр безпосередньо пов'язаний з продуктивністю інструменту і його ціноутворенням. Також потужність двигуна може збільшити час роботи без перерви. Якщо Ви плануєте використовувати апарат лише зрідка, то рекомендується дивитися на недорогі моделі для будинку з потужністю 500-700 Вт.

Для регулярного використання з великим числом робочого матеріалу краще вибрати професійну модель з потужністю від 1200 Вт.

Якість корпусу

Дана характеристика важлива з точки зору міцності інструменту, а значить, його довгої служби. Пластик корпусу повинен бути рівним, без люфтів і непотрібних зазорів.

Велике значення має також товщина пластин. У простих моделях цей параметр становить 1,5 мм, чого може вистачити хіба що для дрібного ремонту. Краще, якщо листи будуть закріплені за допомогою гвинтів. Це дозволить майстру вирівняти пластину на свій розсуд.

Вага рубанка

Вибір електролобзиків по вазі вражає. При цьому професійні моделі важать більше побутових. Такі особливості викликані необхідністю, оскільки більша вага сприяє більш щільному приляганню підошви до оброблюваного матеріалу.

Варто зазначити, що для роботи в вертикальному положенні рекомендується вибрати легкі моделі - до 3 кг. Це може бути актуально, наприклад, при затирці нерівностей вже готової конструкції.

Ширина обробки

Цей параметр також може варіюватися. Чим він вищий, тим швидше буде оброблена широка поверхню. Вузькі апарати підходять для роботи з балками, стільцями, а більш широкі моделі - для шаф і підвіконь.

Частота холостого ходу

Цей параметр вказує на число обертів, які здійснює обертальна деталь за одну хвилину. Величина розраховується без навантаження і говорить про те, скільки разів кожне лезо торкнеться оброблюваного матеріалу.

Рекомендованим значенням частоти холостого ходу для домашнього використання є близько 12 000 об/хв. Для професійних робіт - від 15 000 об/хв.

Пилозбірник

В процесі роботи електрорубанка природним чином утворюється багато тирси і пилу. Щоб все це не летіло в обличчя оператору, зачіпаючи його, і не засмічувала навколишній простір, рекомендується вибирати моделі з пилосбірником. Він являє собою невеликий мішок або спеціальний відсік, прикріплений до вихідного отвору.

Рубанок Dnipro-M купити з доставкою без реєстрації і смс. Електроінструмент по дереву

Будьте в курсі подій! Підписуйтесь на наші спільноти.    Viber Dnipro-M      Telegram Dnipro-M

Який електрорубанок вибрати

Для періодичних ремонтних робіт дома або на дачі досить буде недорогого варіанту рубанка. Потужність може бути в межах 600-850 Вт, а швидкість обертів порядку 10000-12000 об/хв. Оптимальним варіантом є модель Dnipro-M PL-82.

Для роботи з великими площами (виготовлення міжкімнатних дверей, столів) краще вибрати широкий електроінструмент з лижею 110-170 мм і потужністю 1,5 кВт. Якщо говорити про глибину зняття, то достатньою величиною є 2-3 мм. Число обертів - не менше 14 000 за хвилину. Хорошим варіантом для професійних робіт стане електричний рубанок Dnipro-M PL-113.

Для виготовлення вікон і віконних рам потрібен інструмент з шириною вибірки 82 мм і потужністю 1,2-1,6 кВт. У цій сфері стануть в нагоді V-подібні канавки на лижі. З їх допомогою можна буде знімати красиві декоративні фаски. Частота холостого ходу - близько 15 000 об/хв.

Для роботи з твердими породами дерев, такими як дуб або ясен, знадобиться потужний інструмент - близько 2,2 кВт і глибиною вибірки до 3 мм. Тут важлива висока швидкість обертання барабана - 18000-19000 об/хв.

Як правильно працювати елекстрорубанком. Захист при роботі з деревом

Як правильно користуватися електрорубанком?

Для досягнення максимальної ефективності та забезпечення безпеки в процесі роботи потрібно дотримуватися кількох простих кроків:

 1. Зафіксуйте оброблювану деталь і видаліть зайві елементи з деревини (цвяхи, шурупи і т.д.);
 2. Виконайте регулювання глибини стругання, повертаючи відповідну ручку на інструменті;
 3. Виберіть сторону виходу стружки за допомогою перемикача і підключіть пилозбірник;
 4. Вставте дріт живлення в розетку і встановіть передню частину рубанка на деталь;
 5. Важливо перевірити, що леза не стосуються оброблюваної деталі;
 6. Увімкніть рубанок;
 7. Починайте роботу, роблячи основний натиск на передню частину інструменту;
 8. Намагайтеся не робити ривків і різких рухів;
 9. Коли леза почнуть торкатися оброблюваної поверхні злегка підніміть інструмент.

Слідуючи всім зазначеним вище радам, Ви зможете вибрати оптимальний варіант надійного електрорубанка в залежності від виконуваних робіт від заснування до торця. Також обов'язково виконуйте рекомендації по роботі і не забувайте про спеціальне спорядження, таке як захисні рукавички. Це дозволить уникнути неприємностей в процесі роботи.

Завжди надійний і якісний електроінструмент Ви можете купити онлайн на нашому сайті або в мережі фірмових магазинів.