Назад в новини
24363

Як правильно працювати болгаркою

Болгарка (КШМ) є одним з найбільш затребуваних інструментів, які використовуються в будівництві і ремонті. За її допомогою можна виконати широкий спектр завдань, як-от шліфування матеріалів або різка арматури.

Щоб виконати всі ці роботи правильно і не отримати травму, важливо правильно використовувати болгарку, знати її особливості і дотримуватися техніки безпеки.

Особливості болгарки і види дисків

За допомогою болгарки можна шліфувати, різати, зачищати різні матеріали: плитку, деревину, метал, камінь і т.д. Водночас для повноцінної роботи болгарки потрібне використання відповідної насадки — шліфувального або ріжучого диска. Для його вибору існує три простих правила:

  1. Чим більший діаметр диска, тим більша потужність має бути в КШМ. Диски невеликого діаметру в більшій мірі підходять для роботи на великих обертах.
  2. Різні типи дисків для роботи з різними типами матеріалів. Для металу використовуються абразивні диски, в той час як для бетону більше підходять алмазні.
  3. Диски мають маркування, яке вказує на їхній діаметр, тип та інші параметри. Це дозволить зрозуміти, підходять вони для поточних завдань чи ні.

Безпечна робота болгаркою

Види насадок

Розрізняють такі типи насадок для болгарки:

  • відрізні — дозволяють різати вироби з металу;
  • пиляльні — використовуються для розпилювання деревини;
  • обдирні — підходять для шліфувальних робіт;
  • зачисні — дозволяють виконати очистку виробів від іржі.

Для встановлення вибраного диска на інструмен