Назад в новини
13797

Як правильно обрати хороший ударний дриль

Один з найбільш популярних інструментів у будинку - дриль. Він може знадобитися у будь-який час, потрібно тільки обрати надійного і зручного "помічника". Вибрати електродриль для будинку нескладно. Для початку потрібно вирішити який дриль ви хочете взяти: ударний або безударний. Здебільшого це залежить від майбутніх завдань, але ударний - універсальний і підійде для більшої кількості рішень. Він може працювати в двох режимах: з поштовхами і без поштовхів. Дриль для домашнього користування бажано обирати серед ударних, так як він потужніший, швидше виконує завдання і має більший функціонал. Для професіоналів ударний дриль просто необхідний, тому що економія часу дуже важлива у роботі.

Зміст:

 

Чим відрізняється дриль від шуруповерта

Головна відмінність всіх трьох інструментів - основна функція. У дрилі це свердління і вона підходить тільки для дерева, металу і пластика.

З назви шуруповерта вже зрозуміла його основна функція - вкручувати та викручувати шурупи. Незважаючи на те, що ці інструменти не схожі, їх все одно часто плутають. Шуруповерт легше і має меншу потужність.

Чим відрізняється дриль від шуруповерта

Читайте також: Як обрати шуруповерт

Чим відрізняється ударний дриль від безударного

Перш ніж перейти до розгляду відмінностей ударного дриля і перфоратора, розглянемо відмінності ударного від безударного.

 • Сфера використання. Ударний дриль більш універсальний, він може працювати з великою кількістю матеріалів.
 • Точність. Ударний дриль може обробити більшу кількість матеріалів, але через наявність поштовхів точність у нього нижче.

Читайте також: Як вибрати болгарку

Чим відрізняється перфоратор від ударного дриля

Може здатися, що ці два інструменти абсолютно однакові, але насправді це не так. Для початку візьмемо вагу і габарити. Перфоратори завжди будуть важити більше. Перфоратор - б'є, а дриль свердлить. Хоча у неї і є удар, але без свердління вона не може його здійснити. Перфоратор також може свердлити, але швидкість його свердління набагато нижче. Цей пристрій значно потужніший та має більшу кількість режимів, він призначений для роботи з бетоном або каменем.

Ви можете самі подивитися відмінності цих інструментів. Бренд Dnipro-M бере участь у виставках в різних містах України: Дніпро, Київ, Харків, Одеса та інших. На стендах ви зможете потримати в руках, спробувати попрацювати і подивитися на різні інструменти.

У чому різниця перфоратора і ударного дриля

Для чого потрібен ударний дриль

Першочергова функція ударного дриля - свердління. Удар у нього - додаткова опція. Потрібно розуміти, що ударний дриль - нове покоління "дідівських" дрилів. Тут з'явилися нові функції, він став потужнішим, але принцип роботи залишився той же. Збільшилася кількість оброблюваних матеріалів з якими можна працювати:

 • метал;
 • бетон;
 • цегла;
 • дерево;
 • пластик.

Якщо захотіти цей інструмент можна використовувати по-різному. Для початківця будівельника він може замінити перфоратор, шуруповерт і безліч інших інструментів. Так наприклад, при використанні потрібної насадки можна замінити дриль міксер. Основні функції ударного дриля:

 • На низьких оборотах він може вкручувати шурупи. Якщо є функція реверсу - викручувати;
 • У безударном режимі він стає звичайним дрилем;
 • В ударному можна свердлити більш міцні матеріали.

Скільки коштує ударна дриль: вартість

Ціни на ударні дрилі різні. Так найдешевші моделі коштуватимуть 300 гривень, а найвідоміші - 80 000 гривень (Специфічні моделі для свердління алмазною коронкою). На вартість впливають кількість оборотів, потужність і показник ударів за хвилину. Звичайно можна знайти дві дрилі, у яких будуть однакові параметри, але в чому тоді різниця? У якості і бренді. Не завжди дорожчий варіант буде якісніше, адже можна переплатити за назву, але і не завжди дешевший товар буде такої ж якості як іменитий. Варто ретельно вивчити ринок і проаналізувати відгуки людей про товар. Дізнайтеся більше про модельний ряд «Dnipro-M», аби придбати якісний електроінструмент за розумною ціною.

З чого складається дриль

Незалежно від виробника усі дрилі мають однакову "начинку". Є винятки і невеликі відмінності, але це швидше рідкість, ніж норма. Основні конструкційні частини дрилі:

 1. швидкозатискний клапан;
 2. перемикач ударного пристрою;
 3. пиловентиляційних грати;
 4. фіксація для шнура живлення;
 5. охолодження крильчатого вентилятора;
 6. регулятор;
 7. конденсатор;
 8. редуктор;
 9. курок;
 10. двигун;
 11. Важіль реверсу;
 12. Регулятор потужності;
 13. Кріплення патронів;
 14. Регулятор швидкості;
 15. Клема шурупів харчування;
 16. Гачки.

Кожна запчастина дуже важлива і має своє призначення, без них механізм працювати не буде. Додатково може бути встановлений регулятор збільшення крутного моменту.
Конструкція дрилі

Читайте також: Як вибрати будівельний фен

Потужність двигуна дриля

Двигун - "серце" нашого інструменту. Від його потужності залежить якість роботи пристрою. Тип двигуна визначає потужність, швидкість обертання, що відбивається на ККД пристрою.

Невеликі побутові дрилі мають потужність до 1000 Вт. Для вирішення завдань у домі або на дачі їх цілком вистачить. Працювати вони можуть 4 години на добу. Також потрібно робити перерви кожні 20 хвилин.

Професійні оснащують двигунами, потужність яких може перевищує 1200 Вт. Деталі, зовнішні і внутрішні елементи виконані з міцних матеріалів, наприклад: каучукові втулки, сучасні моделі підшипників, корпус з легованої сталі. Завдяки цьому вони можуть працювати довше.

При покупці ударного дриля для будинку експерти рекомендують орієнтуватися на пристрої з потужністю від 700 до 1000 Вт. Так як саме такі інструменти зможуть вирішувати всі повсякденні завдання. При ремонті будинку їх також цілком вистачить. Тому не варто кидатися на потужність, адже більш потужний дриль буде важче, а при ремонті навіть зайві півкілограма стануть проблемою.

Потужність і швидкість обертання дрилі

Швидкість обертання і регулювання обертів

Не менш важливим показником у електродрилі є швидкість обертання і кількість обертів. Є поділ на побутові і професійні. У перших кількість оборотів досягає 3 000. В основному в діапозоні від 2 600 до 3 000 оборотів. Для домашніх завдань цього цілком достатньо. Професійне обладнання може мати обороти вище цього показника.

Третій важливий показник - швидкість обертання. Вона впливає на час, які ви витратите на свердління отвору і на гладкість його стінок. Високошвидкісні дрилі будуть особливо корисні при поліровці. Зверніть увагу, що побутові інструменти швидко нагріваються при високих оборотах.

Також існують пневматичні дрилі, які мають свої особливості роботи. Для підключення будь-якого пневмоінструменту потрібно вибрати повітряний компресор.

Які бувають патрони для дриля

Вибір патрона для дриля також важливий як і вибір самого інструменту. Кожен елемент конструкції повинен бути якісним, а що не менш важливо підходити один одному. Патрони бувають трьох видів:

 • ключові;
 • швидкозажимні;
 • конус Морзе.

Найпоширеніші патрони - ключові. Для закріплення патрона знадобиться ключ, саме їм і затискається патрон. Головний плюс кріплення - надійність. Навіть при великих потужностях він не дасть свердлу провертатися. Головний мінус - ключ. Втрата ключа унеможливить процес кріплення.

Швидкозажимні патрони допоможуть заощадити багато часу при зміні свердла. Зміна оснащення відбувається в короткі терміни, не вимагає великих зусиль і додаткових пристосувань.

Конус Морзе вважається найнадійнішим патроном, він тримає свердло міцно, але за цю надійність доведеться платити своїм часом. Зняти його досить проблематично.

Типи свердлильних патронів дрилі

Насадки і свердла для дриля

Є безліч насадок і свердел на дрилі, вони роблять інструмент багатозадачним. Почнемо з насадок. Вони бувають:

 • Насадка-ножиці. Їх використовують для різання металу;
 • Насадка-насос. Використовується для перекачування води;
 • Насадка для ощип. Насадка з силіконовими вставками для ощипу будь-яких птахів;
 • Насадка для кремуваня меду;
 • Насадка для полірування;
 • Насадка для шліфування;
 • Насадка для видалення слідів клею;
 • Кутова насадка;
 • Насадка-меситель;
 • Насадка для заточки ножів і ножиць.

Свердла в свою чергу діляться на такі типи:

 • Свердла по дереву;
 • Свердла по металу;
 • Свердла по бетону і каменю.

Додаткові пристосування для дриля

Крім насадок і свердел для дрилів є і додаткове обладнання. Воно підходить для різних завдань:

 • Кондуктор для свердління отворів. Його використовують для свердління отворів під шканти.
 • Якщо у вашого дриля немає обмежувача по глибині, вам потрібно їх купити окремо, так як не завжди потрібно свердлити наскрізь.
 • Напрямна по електродрилі. Зручне обладнання, яке допоможе свердлити перпендикулярні отвори.
 • Стойка. Дана апаратура вирішує проблеми свердління під кутом, якщо вам потрібна висока точність і отвір доведеться свердлити не один раз.

Насадки і пристосування для дрилі

Також варто пам'ятати про засоби захисту при роботі з електроінструментами і обладнанням. Мінімальний набір - це рукавички і захисні окуляри.

Яку обрати дриль для домашнього використання

Найчастіша помилка при виборі дрилі для будинку - велика потужність пристрою. Люди беруть найпотужніший дриль, так як вважають, що так буде краще і ефективніше. Насправді це робить тільки гірше. Це зайва потужність, яка ніяк не використовується, але якби це була єдина проблема. Другою проблемою стає вага пристрою. Для домашніх умов підійде потужність до 1 000 Вт і вистачить 2600 оборотів у хвилину.

У Dnipro-M до таких дрилей ​​відносять ДЕУ-750 і ДЕУ-900. Окремо варто виділити ДЕУ -1000 він вже не належить до побутових, а вважається універсальною.

Напівпрофесійний дриль для будинку і дачі

Напівпрофесійні потужніші за побутових, але не дотягують до професійних. Вони вже підійдуть для більш складних завдань на дачі або на своїй ділянці. Вони не кращий вибір для будівельних робіт, тому що не зможуть працювати також тривало. До напівпрофесійним відносять дрилі з потужністю до 1200 Вт, працювати вони можуть до 6 годин на добу.

В даному сегменті Dnipro-M пропонує ДЕУ-1200 і ДЕУ-1200П.

Професійний дриль для роботи

Головна їхня відмінність - потужність і час роботи. Якщо у дрилі потужність понад 1200 Вт її сміливо можна відносити до професійного дриля. Вони важче, в них використовуються матеріали, які захищають від перегріву і тому працювати вона може до 6 годин.

Професійні ударні дрилі для роботи

Де купити ударний дриль

Купити ударний дриль ви зможете в одній з кращих компаній України - Dnipro-M. Ми пропонуємо продукцію, яку оцінили вже 5 мільйонів українців. Головний наш принцип - якість за доступною ціною. Ви можете прийти в наші магазини і оцінити роботу будь-якого інструменту. Вибрати інструмент допоможе консультант. Свою впевненість у наших пристроях ми показуємо гарантією - 3 роки. Для ремонту вам навіть не обов'язково їхати в сервісний центр, ви можете просто відправити поламаний інструмент поштою.

Що можна зробити зі старого і зламаного дриля

Ви можете взяти свій старий дриль прийти на будь-який промо-захід і отримати 15% знижку на покупку нового. Знижку також можна отримати на відкритті нового магазину.