Напівавтомати зварювальні

Відео про інструмент

Зварювальний напівавтомат це обладнання для зварювання металу за допомогою спеціального дроту, що виконує функцію електрода. В таких агрегатах рух дроту відбувається автоматично (механізовано). Такі апарати можуть використовувати захисні гази (аргонодугова зварка) або варити без газу з використанням флюсового дроту. Напівавтоматичні зварювальні апарати використовують для ручної дугової зварки чорного металу, також є напівавтомати для зварювання алюмінію. Окрім зварювання металу, ці прилади також застосовуються для його різання.

Переваги зварювальних напівавтоматів Dnipro-M

Зварювальні інверторні напівавтомати Dnipro-M мають ряд переваг, які роблять їх використання безпечним та ефективним.

Універсальність

Модель напівавтоматичної зварки SAB-310 може працювати у двох режимах — MIG та MMA:

 • В режимі MIG для зварювання дротом використовується газ. Крім того, апарат напівавтомат також підходить для зварювання флюсовим дротом без використання газу Ви можете вибрати один з трьох варіантів зварювання — 2Т (короткими швами), 4Т (довгими швами) або SPOT (точкове зварювання). В режимі SPOT можна регулювати інтервал ходу дроту (від 0,1 до 10 секунд). Діаметр дроту складає від 0,8 до 1 мм. Сила струму в цьому режимі може варіюватися від 20 до 200 ампер. Ви зможете зварювати метал товщиною від 1,5 до 10 мм, та різати — товщиною до 8 мм.
 • В режимі SAB апарат зварює за допомогою звичайних електродів. Припустимий діаметр електродів складає від 1,4 до 6 мм.

Вибір режиму роботи техніки здійснюється за допомогою спеціального перемикача.

Надійність

SAB-310 працює при напрузі мережі від 160 В без втрати потужності — 3 встановлених конденсатора компенсують перепади в мережі. Плати покриті лаком, що захищає їх від вологи та пилу. Технологічний розріз на платі забезпечує збереження керуючої частини плати при перенавантаженні. Використання кнопок, захищених від пилу, гарантує 100 тисяч робочих вмикань. Робочий цикл SAB-310 складає 80% при 25°С оточуючого середовища та 60% при 35°С.

Безпека

Функція VRD захищає зварювальника від удару струмом, знижуючи напругу до безпечних значень. В пристрої встановлений захист від перегріву, який вимикає зварку при критично високій температурі.

Функціональність

Як і інше зварювальне обладнання, SAB-310 має декілька функцій, полегшуючих роботу:

 • ANTI-STICK. Запобігає прилипанню електрода, дозволяючи відірвати його та продовжити роботу.
 • HOT START. Забезпечує швидке підпалювання електрода без необхідності чекати, поки апарат прогріється.
 • ARC FORCE. Стабілізує дугу під час роботи. Регулює довжину дуги під час створення крапель металу, що захищає його від прилипання.

Регулятори на корпусі апарату дозволяють контролювати зварювальний струм, форсаж дуги в режимі ММА та швидкість подачі дроту в MIG. Дисплеї з цифровими значеннями напруги в режимі MIG та форсажу в ММА дають можливість повністю контролювати процес зварювання.

Комплектація

При покупці SAB-310 Ви отримаєте наступні комплектуючі:

 • мідний кабель тримача маси (2,5 м);
 • кабель тримача електрода (3 м) та єврорукав (3 м).

Довжина дротів підключення та довжина шнура живлення (2 м) дозволяють працювати з обладнанням в рамках приміщення без подовжувачів. Зручна ручка дозволяє переносити зварювальний апарат в будь-яке місце (вага SAB-310 складає всього 8,6 кг).

Чому купувати у нас — вигідно?

Ми пропонуємо 36 місяців гарантії на зварювальні напівавтомати нашого бренда. Сервісні центри Dnipro-M розташовані більше ніж в 20 містах України, включаючи Київ, Харків, Одесу та Львів. Купити зварювальні напівавтомати по вигідній ціні можна як у фірмових магазинах бренду, так і в інтернет-магазині. Ми безкоштовно доставимо Вам напівавтомат по всій Україні за допомогою компанії “Нова Пошта”.

Популярні питання про напівавтомати

В цьому розділі наводяться відповіді на найчастіші питання, що задають користувачі про напівавтоматичні зварки.

Що таке зварювальний напівавтомат?

Зварювальний напівавтомат — обладнання для зварювання металевих конструкцій за допомогою дроту та захисного газу. Він також може зварювати метал без газу — для цього використовується флюсовий дріт.

Як працює зварювальний напівавтомат?

Суцільний дріт, що намотаний на катушку, автоматично подається в місце зварювання через рукав та пальник. Через цей же рукав подається захисний газ, який обволікає дріт, захищаючи його від окислення. Дріт розплавляється під дією електричної дуги, утворюючи зварювальну ванну.

Як вибрати зварювальний напівавтомат?

Зварювальний напівавтомат вибирають, виходячи з його характеристик — потужності, режимів роботи, кількості фаз. Наприклад, для щоденних задач в гаражі підійде недорога побутова однофазна зварка (220 В), а для професійної роботи — трьохфазна (380 В) або комбінована. Серед режимів роботи популярні MIG/MAG (з використанням активних або інертних газів), MMA (змінними електродами) та TIG (аргонова зварка). При виборі апарату варто поцікавитись, які з них він підтримує. Також зверніть увагу на ресурс експлуатації, споживану потужність, максимальний зварювальний струм та тривалість безперервної роботи.

Чим напівавтомат відрізняється від інверторної зварки?

Існує дві ключових відмінності в роботі зварювальних інверторів та напівавтоматів:

 1. Інверторні зварювальні апарати використовуються для роботи покритими електродами, які потрібно замінювати власноруч. А ось у напівавтоматах використовується спеціальний зварювальний дріт. Механізм подачі дроту складається з ролика, що приймає дріт з котушки, прижимного ролика, регулюючого гвинта та направляючої трубки.
 2. Зварювальні напівавтомати інверторного типу часто використовують газ, що захищає дріт від окислення. Це може бути активний газ (CO2) або інертні гази (аргон, гелій). Для зварювання змінними електродами газ не потрібний.

Що краще — напівавтомат або інвертор?

На це питання не можна відповісти однозначно, тому що напівавтоматичне зварювальне обладнання та інверторні зварки призначені для вирішення різних задач. Універсальний напівавтомат SAB-310, який представлений в нашому каталозі — багатофункціональний інструмент, що здатний працювати в обох режимах. Ви можете використовувати його як для зварювання дротом в захисному газі або без газу, так і для зварювання звичайними електродами.

Який зварювальний напівавтомат краще?

Краще всього використовувати той, що підходить під Ваші задачі. Перед вибором апарату ознайомтесь з його технічними характеристиками та режимами роботи. Якщо Вам потрібно зварювати метал за допомогою різних технологій, то підійде SAB-310, який може зварювати електродами та дротом (в газовому середовищі та без нього). Він підійде для роботи вдома та для виконання більш складних завдань.

Як правильно використовувати зварювальний напівавтомат?

 • У напівавтомат встановлюється котушка з дротом. Якщо це флюсовий дріт, то треба вибрати пряму полярність, а якщо використовується газ — зворотну (“мінус” встановлюють на затискач, а “плюс” — на пальник).
 • До відповідного роз'єму підключається єврорукав, через який буде подаватися газ та дріт.
 • Під час роботи потрібно підібрати потрібну технологію напівавтоматичного зварювання — стикову, внахлест або по готовим отворам.

Як налаштувати зварювальний напівавтомат перед роботою?

Деталі налаштування напівавтомату можуть відрізнятися для різних моделей. При використанні SAB-310 потрібно налаштовувати апарат згідно з вибраним режимом роботи:

 • MIG/MAG. В залежності від використання газу або зварювання без нього потрібно правильно встановити полярність. Якщо газ використовується, кабель полярності встановлюється у роз'єм “плюс”, а якщо ні — “мінус”. Після цього підключіть кабель маси у вільний роз'єм. Газовий шланг підключається до штуцера входу газу на задній панелі. Також потрібно встановити в автомат котушку з дротом.
 • MMA. Полярність встановлюється в залежності від якості електродів та умов зварювання. Пряма полярність дає більшу кількість тепла (швидкість розплавлення електрода буде вище), тому використовується для зварювання великих теплоємних деталей та роботи у важкодоступних місцях.

Як заправити дріт у напівавтомат?

В апараті SAB-310 є шпиндель для встановлення котушки з дротом. Її потрібно встановити так, щоб при роботі вона оберталася проти часової стрілки. Вставте дріт у направляючу трубку подачі та механізм підтискання, опустіть на місце кронштейн притискного ролика та заблокуйте його регулятором натяжіння.

Який газ використовується в зварювальному апараті?

У зварювальному напівавтоматі використовується вуглекислий газ (активний газ), аргон або їх суміш. Дріт Dnipro-M призначений для зварювання чорних металів у середовищі вуглекислого газу.

Як варити зварювальним напівавтоматом без газу?

Для цього потрібно заправити в апарат флюсовий дріт. При згорянні флюс, що знаходиться всередині дроту, спалюється, виділяючи у точці зварювання вуглекислий газ.

Який максимальну вагу бухти можно встановлювати?

Максимальна вага бухти складає 5 кг.

Для чого потрібен вбудований кабель полярності?

Він потрібний, щоб вибирати режим зварювання. При використанні звичайного дроту в середовищі захисного газу потрібно вибрати пряме підключення, а при використанні флюсового — зворотне.

Чи можна купити в Dnipro-M запчастини до напівавтомата?

Ми не продаємо запчастини до обладнання, тому що самостійний ремонт веде до втрати гарантії. Це зроблено з метою виключення непрофесійного обслуговування та продовження ресурсу обладнання. Ви завжди можете скористатися послугами наших сервісних центрів — спеціалісти Dnipro-M усунуть несправності та замінять компоненти, що вийшли з ладу.

Відео про інструмент

youtube-img