Назад в новини
16238

Які інструменти потрібні в гараж

Гараж – це не просто місце зберігання автомобіля, а невелика майстерня. Саме тому тут повинно бути усе необхідне, щоб відремонтувати не тільки машину, але і побутові електроприлади, сантехніку, меблі.

Інструменти в гараж підбирають універсальні, щоб з їх допомогою можна було виконувати широкий спектр задач. В мінімальний набір входить ручний та електроінструмент. В певних випадках також знадобиться специфічне гаражне обладнання, яке потрібне для швидкого рішення складних і трудомістких задач.

Ручні інструменти

Для роботи з кріпленнями потрібні ручні інструменти для гаража. До них відносяться:

 • ключі;
 • викрутки;
 • шестигранники.

Якщо вам доводиться працювати зі з’єднаннями різних розмірів і типів, то можна купити всі необхідні пристрої одним набором. Це так звані автомобільні набори, які продаються у чохлах і призначені для перевезення у багажнику чи під сидінням.

Для гаражу краще підібрати всі інструменти окремо. Так ви не витратите гроші ні на що зайве, і будете впевнені у надійності кожного ключа і викрутки. В інтернет-магазині Dnipro-M можна купити набори і окремі інструменти в Україні. Ціна виробника, гарантія 10 років і доставка по Україні.

Ручні інструменти в гараж

Гайкові ключі

Гайки и болты – самый популярный тип креплений в машинах. Для работы с ними вам понадобятся гаечные ключи. Бывают они:

Гайки і болти – найпопулярніший тип кріплень на машинах. Для роботи з ними вам знадобляться гайкові ключі. Бувають вони:

 • рожкові;
 • накидні гайкові ключі;
 • комбіновані (поєднання першого і другого типу);
 • розвідні.

Рожково-накидні гайкові ключі найуніверсальніші, і, як наслідок, найпоширеніші. Розвідні зустрічаються рідше за все, але вони незамінні при сантехнічних роботах. Вони зручні тим, що розмір можна регулювати.

При виборі обов’язково звертайте увагу на матеріал. Ключі Dnipro-M роблять із легованої сталі, завдяки чому вони не гнуться навіть при роботі з заіржавілими кріпленнями.

Викрутки

Не менш необхідний гаражний інструмент – викрутки. Для роботи потрібно купити мінімум 2 моделі: хрестова і шліцева. Якщо ви працюєте з дротом чи електроприладами, то необхідна ще і викрутка з ізоляцією.

При виборі підбирайте варіанти, які підходять по довжині робочої частини, розміру наконечника. Не менш важливий матеріал ручки. Він повинен бути таким, щоб викрутка надійно сиділа в руці, вимазаній мастилом.

Дуже зручними є моделі зі змінними насадками. Зверніть увагу на викрутку Dnipro-M з трещіткою, яка укомплектована 28 бітами.

Шарнірно-губцевий інструмент

Шарнірно-губцеві інструменти потрібні для роботи з листовими матеріалами, дротами. До цих інструментів відносяться:

 • плоскогубці;
 • круглогубці;
 • кліщі;
 • довгогубці;
 • бокорізи.

У зручності використання відіграє роль ергономіка ручок, матеріал покриття. Не менш важливим є матеріал робочої частини.

Вимірювальні рулетки

Незамінними у гаражі є вимірювальні інструменти та прилади. Найзручнішим є рулетка, так як займає мало місця. При цьому вона підходить для роботи в складнодоступних місцях, причому як з прямими, так і нерівними предметами.

Одна з основних характеристик – довжина на злам. Наприклад, у вимірювальних рулеток Dnipro-M вона перевищує 2,2 метри.

Інші інструменти та прилаштування для гаража

Один із найпопулярніших інструментів у побуті – це молоток. В деяких випадках, коли в гаражі потрібно застосувати грубу силу, знадобиться кувалда.

Дуже корисним помічником стане сегментний ніж. Він має лазерну заточку, а тому здатен впоратися з будь-якими м’якими матеріалами.

Для забезпечення безпеки також знадобляться захисні окуляри, рукавиці для гаражних робіт з гарячими, гострими предметами. Механіку не обійтися без рукавичок для точних робіт.

Можна знайти у гаражі й інші інструменти, адже тут зручно зберігати все, що нечасто використовується. Це будівельні рівні, сокири, пили, інші специфічні прилади для ремонту.

Електроінструмент

Електричний інструмент у гаражі не обов’язковий. Більшість завдань можна виконати і вручну. Але для того, щоб не витрачати зайвий час, краще скористатися електроінструментом.

Електроінструменти в гаражі

Акумуляторний шуруповерт

Шуруповерт замінить вам викрутку, коли потрібно виконати великі об’єми робіт. Це більш актуально для ремонту приміщень, але знадобиться і для автомобілю. Перевага віддаєтсья акумуляторним моделям, адже при роботі шнур часто заважає.

А щоб акумуляторний шуруповерт не розряджався, купуйте перевірені інструменти. Наприклад, моделі Dnipro-M АДЛ-12ПЗ та АДЛ-12.0 обладнані акумуляторами Samsung. При цьому у комплекті йде відразу 2 джерела живлення.

Гайковерт

При заміні коліс чи роботі з елементами підвіски й двигуна складно обійтися звичайними ключами. Тут на допомогу приходить гайковерт. За конструкцією він схожий на шуруповерт, але у нього відсутні патрон. На його місці знаходиться гайкова головка, на яку встановлюються насадки різного розміру.

Кутова шліфувальна машина (болгарка)

Дуже корисна для домашнього майстра болгарка (КШМ). За її допомоги можна різати метал, зачищати його від фарби чи іржі. Бажано мати під рукою 2 КШМ. Одну компактнумаленьку болгарку для роботи у складнодоступних місцях (наприклад, МШК-900), і одну потужну (МШК-1400Р, МШК-1600Р, МШК-2700).

Не забувайте про витратні матеріали. Краще завжди тримати про запас:

 • алмазний диск;
 • дротову щітку;
 • самозачепний шліфувальний круг.

Обладнання для гаражу

Для серйозного ремонту знадобиться спеціальне обладнання для гаражу. Більша частина подібних приладів використовується у рідких випадках, а тому потрібна тільки у майстернях.

Деяке обладнання має подвійне призначення: наприклад, для робіт з машиною чи для будівництва. Також деякі умільці часто роблять різні вироби в гаражі своїми руками.

Обладнання в гаражі

Драбина

Стрем’янка здається не таким важливим пристосуванням. Але тільки у тих випадках, коли вона є під рукою. Якщо драбини не буде, то ви відразу зрозумієте, як без неї важко.

Для того, щоб вона не займала багато місця, виберіть складну модель. Dnipro-M випускає легкі алюмінієві телескопічні драбини висотою до 5 метрів. Є приставні моделі та стрем’янки на чотирьох опорах. При цьому у складеному стані воли займають у 5 разів менше місця.

Повітряний компресор

Компресор – не тільки гаражне обладнання для автосервісу. Воно знадобиться і простим автомобілістам, і домашнім майстрам. З його допомогою можна за декілька хвилин накачати колеса, продути трубки чи карбюратор. Також повітряні компресори допоможуть в очищенні елементів двигуна. Для цього потрібно підібрати правильні насадки і пневмоінструменти.

Компресор здатен у рази пришвидшити малярні роботи: фарбування, нанесення штукатурки.

Пуско-зарядні пристрої

Мабуть, найспецифічніше гаражне обладнання, яке використовується виключно в гаражі, це пуско-зарядні пристрої. Вони використовуються для зарядки автомобільних акумуляторів, а також запуску двигуна при повній розрядці акумулятора.

Дуже знадобиться ПЗП в зимовий час, коли ємність літій-іонних елементів знижується.

Зварювальне обладнання

Гараж – постійна робота з металом. У деяких випадках, щоб не витрачати гроші на нові деталі, можна підлатати старі. У цьому випадку не обійтись без електрозварки. В асортименті магазину Dnipro-M є інверторні зварювальні апарати та напівавтоматичні зварки. Вони різної потужності та чудово підійдуть для робіт у гаражі чи на будівництві.

Організація зберігання

 1. Для того, щоб інструменти не губилися, потрібно придбати спеціальний стіл-стенд. Стенд може бути і саморобний. Інструмент для гаражу у таких випадках не займає багато місця і завжди знаходиться на виду.
 2. Електроприлади та важкі пристосування зберігають у шухлядах.
 3. Ручний інструмент розвішують на стіні з пресованої деревини.
 4. З дерева можна зробити полиці для інструменту у гаражі. На полицях також зручно зберігати витратні матеріали, кріпильні елементи і маленькі деталі.

Читайте детальніше про те, як зберігати інструменти.

Хороші інструменти – запорука успіху ремонту. Вибирайте і зберігайте їх правильно, і робота буде приносити тільки задоволення.