Назад в новини
54451

Особливості вибору зварювального апарату

Зварювання є одним з основних технологічних процесів сучасного виробництва. Важко уявити собі галузь будівництва чи промисловості, в якій би не використовувалися зварювальні технології. У деяких галузях частка робіт зі зварювання доходить до 65-70% від загального часу виробництва.

Зараз на ринку представлено багато різних типів зварювального обладнання, для різних типів задач, з різними рейтингами, як для домашнього використання, так і професійних робіт. І всі вони можуть мати різні відгуки. Щоб вибрати кращі інвертори для ручного зварювання, слід точно знати їх різновиди. Враховуйте, що це не просто побутова техніка, а досить складне і різноманітне обладнання.

Зварювальне обладнання. Інвертор Dnipro-M

Основні типи зварювального обладнання в Україні:

MMA - Manual Metal Arc - ручне дугове зварювання штучними (покритими) електродами.

MIG / MAG - Metal Inert / Active Gas - дугове зварювання електродом, що плавиться металевим електродом (дротом) в середовищі інертного / активного захисного газу з автоматичною подачею присадного дроту.

TIG - Tungsten Inert Gas - ручна дугова зварка неплавким електродом в середовищі інертного захисного газу.

Найпопулярнішими являються апарати ММА. Які застосовуються майже в кожному домогосподарстві, оскільки вони являються доступними та легкими в управлінні. Це дійсно кращі універсальні зварювальні інвертори.

Завдяки реалізації сучасних технологій, зварювальний процес на 90% автоматизований. Тому навіть початківець з 2-го або 3-го електроду зможе зрозуміти процес зварювання деталей.

Тому даний тип апаратів набув широкого застосування в користувачів.

Як вибрати зварювальний апарат?

За якими критерієм потрібно вибирати апарат?

Важливо визначити кілька факторів, на які варто звернути увагу при виборі зварювального обладнання:

 1. Клас зварювального апарату (побутовий чи професійний);
 2. Номінальна сила зварювального струму;
 3. Постійний або змінний струм;
 4. Діаметр електрода/ дроту, яким може працювати зварювальний апарат інверторного типу;
 5. Робочий цикл;
 6. Начинка зварювального апарату;
 7. Дизайн/ ергономіка;
 8. Вага;
 9. Комплектація.

Побутовий чи професійний

Слід врахувати це питання найпершим. Оскільки, купуючи побутовий апарат, використовуючи його в професійних цілях, він може не задовільнити Ваші вимоги. Наприклад, рекомендований максимальний час роботи в навантаженнях, якість та глибина зварного шву, а також вихід пристрою з ладу від великих навантажень в ході роботи.

Або навпаки, якщо Вам необхідний апарат для дому, тоді професійне обладнання стане для Вас зайвою переплатою. Адже вартість побутових моделей на порядок менша. Тому відповідаючи на дане питання, Ви будете на пів кроку до правильного вибору.

На ринку України представлено понад 100 торгових марок зварювального обладнання ММА. Різного цінового сегменту, потужності, можливостей.

Лінійка зварювальних апаратів бренду налічує 2 основні лінійки:

 • апарати для роботи з ручним електродом (SAB і MMA);
 • напівавтомат - MIG/MMA для роботи як з електродом, так і з зварювальним дротом.

Лінійка SАB розшифровується як «Зварювальний апарат побутовий», це вже говорить про те, що він створений спеціально для роботи по дому або періодичних професійних завдань.

Дана серія являється найпопулярнішою в Україні. За останніх 2 роки, більш ніж 200 тисяч користувачів обрали апарати лінійки SAB, яка на 100% задовольняє всі потреби домашнього використання інструменту. В залежності від завдань, апарати цієї лінійки підійдуть також в професійному застосуванні.

Лінійка ММА - професійні зварювальні апарати, що мають більш високу потужність, ніж SAB. Дана серія призначена для інтенсивної щоденної роботи на високому струмі, що забезпечує високий коефіцієнт корисної дії. Користувачами серії ММА бренду Dnipro-M являються декілька тисяч підприємств України, які високо оцінюють апарати по професійним параметрам.

Конструкція даної лінійки:

 1. три плати. Завдяки цьому в невеликому корпусі збільшена кількість діодів - 8шт. Це дозволяє покращити плавність зварної дуги та якість зварного шва.
 2. збільшений мережевий фільтр до 1880 мкФ, що дозволяє працювати з апаратом від 140 В без втрати потужності.
 3. також трьохплатна конструкція дозволила покращити систему охолодження. Тому кожне завдання на великому струмі зварник може виконувати без зупинки.

А найголовнішою відмінністю даної лінійки є американські IGBT транзистори FairChild та MOSFET – Toshiba. Високопродуктивні транзистори світових виробників з потужністю +30%.

Попарне переключення транзисторів, гарантують надійність, збільшують термін служби апарату, та підвищують час безперервної роботи інструменту.

Робочі можливості

Апарати Серії SAB-в свою чергу поділяються за можливістю працювати з максимальним електродом: 4 мм або 5 мм. Рекомендований час навантажень SAB:

- на максимальному струмі до 3 годин без перерви;

- на середньому струмі до 8 годин без перерви;

Dnipro-M SAB-258n зварювальний апарат інверторного типу фото

Серія SAB-250/ 255/ 258 – працює з електродами 1,6-4мм.

Працюють з усіма типами електродів: сталь, нержавіюча сталь, чугун

Варять до 10мм/ріжуть метал до 8 мм.

Робота без зупинки (робочий цикл): 40 електродів d4 мм при температурі 25 °С

Інвертор зварювальний Dnipro-M SAB

Серія SAB-260- працюють в широкому діапазоні 1,6-5 мм.

Працюють з усіма типами електродів: сталь, нержавіюча сталь, чугун

Варять до 12мм/ріжуть метал до 10 мм.

Робота без зупинки(Робочий цикл) : 40 електродів d5 мм при температурі 25*С

Професійний зварювальний апарат Dnipro-M MMA

Серія ММА - працюють в діапазоні зварювального струму під електрод 1,6-5мм.

Працюють з усіма типами електродів: сталь, нержавіюча сталь, чавун.

Рекомендований час навантажень:

- На максимальному струмі до 10 годин без перерви;

- На середньому срумі до 15 годин без перерви;

- Робота без зупинки(Робочий цикл) : 100 електродів d5 мм при температурі 25*С.

Хочеться також зазначити автоматизацію роботи зі зварювальними апаратами бренду. Більшість торгових марок, декларують, але не реалізовують функції, які полегшують та покращують зварювальний процес. Це легко перевіряється вже на 1-му спаленому електроді.

Процес варіння металу крупним планом. Сварка Dnipro-M

Функції автоматизації зварювального процесу в апаратах Dnipro-M

HotStart - гарячий старт - забезпечує впевнене запалювання дуги. В момент підпалу апарат на частки секунди автоматично збільшує силу струму додатково до заданої зварювальником, завдяки цьому електрод моментально розігрівається і легко запалює дугу;

ArcForce (форсаж дуги), якщо в процесі зварювання, зварювальна дуга з якихось причин рветься і гасне - функція арк форс автоматично дає додатковий імпульс струму, що дозволяє зварювальнику працювати без випадкового обриву дуги;

AntiStick - легкий розподіл електродів, що злиплись, без пошкодження обмазки

Іноді електрод прилипає до металу і відбувається коротке замикання. Відокремити електрод від заготовки в цей момент практично неможливо. Функція антістік спрацьовує при такому короткому замиканні і скидає значення струму до мінімуму. Електрод можна легко відокремити від заготовки, після чого ток він автоматично повертається до встановлених значень і ви можете продовжувати роботу цим же електродом.

Читайте також: Все що потрібно знати про зварювальні електроди

VRD - під час подачі напруги холостого ходу апарат включений, але зварювання не відбувається. Ця функція знижує напругу до значень безпечних для людини 12 - 17 В. Зіткнення з електродом не тягне за собою ніякого ризику для зварника до відновлення процесу зварювання. Функція затребувана в екстремальних умовах або при високій вологості середовища, шахти, системи тепло та водопостачання.

TermoControl - захист від перегріву апарату.

Ще одним стандартом якості зварювальних апаратів Dniprо-M є захист від пилу, бруду, конденсату. Він забезпечується завдяки якісному покриттю плат з обох сторін технічним захисним лаком. Тому, працюючи в пильних приміщеннях, при підвищеній вологості, Ви можете не переживати, що відбудеться коротке замикання.

Ергономика та зручність

Поряд з технічними характеристиками апарата важливі також його ергономіка, зручність і надійність експлуатації.

Наприклад, наявність цифрового дисплея сприяє точному виставлення і регулюванню необхідних значень зварювального струму і дозволяє стежити за процесом. Це особливо актуально, коли зварювальник працює в погано освітлених приміщеннях або у вечірню пору доби.

Апарати, які мають позначку “D” мають спеціальний дисплей.

258D / 258DPB / 258PW / 260DB / 260DPB / 250DPFC/ 250D MOS

Панель управління з дисплеєм і регуляторами потужності Dnipro-M

Друга рекомендація: звертайте увагу на комплектацію і мережевий кабель!

Зварювальні апарати Dnipro-M комплектуються подовженими прогумованими силовими кабелями 2,5 м / 3 м (модель SAB-250N/255 - по 2 м). Також мережевий кабель - 2м. Це дозволяє зварювальнику забезпечити робочу зону до 5 м при підключені від мережі, підвищуючи свою маневреність.

Якщо для Вас важливо, щоб апарат був оснащений кейсом для легкого транспортування та зручного зберігання, зверніть увагу на моделі:

SAB: 258DPB, 260DPB-в пластиковому кейсі та модель ММА 250DPFC в алюмінієвому кейсі.

Кейс для зберігання і транспортування зварювальних апаратів інверторів Dnipro-M

При виборі апарату значення має його вага і ергономічність актуальним це стає при проведенні монтажних та висотних робіт. При цьому важливо щоб мінімізація габаритів і ваги була не на шкоду функціоналу і потужності самого апарату. Сучасні апарати досить компактні при високій потужності.

Зверніть увагу на простоту і надійність роз'ємів для підключення кабелів. В інверторах Dnipro-M конструкція вузла роз'єму виконана з термостійкого пластику, сам вузол втоплений в апарат і не виходить за габарити передньої панелі, що робить підключення ще надійніше.

Комплектація не менш важлива. Як правило, комплект базового інвертора включає: інвертор, тримач маси, тримач електрода, щиток-маску, молоток, щітку, інструкцію.

Будьте в курсі подій! Підписуйтесь на наші спільноти.    Viber Dnipro-M      Telegram Dnipro-M

Гарантія!

Гарантія на зварювальне обладнання бренду Dnipro-M перевірена часом.

На лінійку SAB- 3 роки.

На лінійку ММА-5 років.

Додатково:

Зварювальний інверторний апарат Dnipro-M SAB-258TS

SAB-258TS. Модель має захист транзисторів від короткого замикання та різких стрибків напруги. У таких випадках активується механізм самозахисту аппарата та відключається силова частина, що запобігає згоранню транзисторів. Друга особливість даної моделі – функція SMART SAVING. Розумна функція запускає кулер в роботу лише тоді, коли ви починаєте процес зварювання. Відключення відбувається автоматично, якщо аппарат більше 3 хвилин працює в холостому режимі. Це дозволяє заощадити до 30% електроенергії.

Зварювальний інверторний апарат Dnipro-M SAB-258PW

SAB-258PW. Модель з класом захисту IP-23. Дана модель, не боїться потрапляння крапель води всередину та унеможливлює окислення плати під впливом конденсату. Модель SAB-258PW відноситься до категорії “топ” і працює з силовими кабелями до 200 м без втрати потужності. Цифра вражає. Уявіть, що необхідно буде працювати на висоті в важко доступному місці, де переміщення з апаратом буде вкрай складно. В такому випадку, ви можете підключити подовжені силові кабелі необхідної довжини, виконувати зварювальні роботи маневрено.

Ми не зупиняємось. Головна ціль – клієнтоорієнтованість. Чимало новинок нашої продукції очікується в 2020 році, в яких буде реалізована безліч додаткових функцій та інші ваші побажання.

При придбанні зварювального обладнання, не забувайте також про обов'язкові атрибути захисту: маска для захисту обличчя та очей, перчатки-краги для захисту рук, а також магнітні кутники, які пришвидшують роботу та впливають на якість їх виконання.

Якщо у Вас немає кутової шліфувальної машини, для порізки металу або зачистки зварного шву, рекомендуємо перейти в категорію і обрати потрібний товар.

Цих знань буде цілком достатньо для того, щоб Ви змогли вибрати в Києві хороший зварювальний апарат для дому. Також використовуйте якісні окуляри або маску Хамелеон і зварювальні краги. Це мінімальний набір для безпечної роботи.

Читайте також: Все найцікавіше про пристрій інвертора