Назад в новини
8466

Алмазні диски: як правильно вибрати і якими вони бувають

Алмазні диски — невід'ємний аксесуар при роботі з обладнанням для різання асфальту, різних верстатів і іншими піляльно-ріжучими інструментами під час обробки твердих матеріалів: бетону, каменя, граніту, плитки та інших.

Головною їхньою особливістю є високий робочий ресурс, чистота обробки, а також точність і швидкість різу. Водночас необхідні експлуатаційні властивості можна отримати тільки при правильному виборі такого диска. Тому важливо вміти правильно підбирати алмазний диск для виконання тих чи інших видів робіт.

Конструкція алмазного диска

Алмазні диски виготовляються зі сталі і мають спеціальні прорізи по всій поверхні. Такі прорізи необхідні для відводу тепла, що знижує ризик деформації і повного руйнування диска. По всьому ободу диска є вкраплення алмазів, які вставляються в обод з різних сплавів: кобальту, нікелю, цинку і олова.

При великому навантаженні необхідно забезпечити утримання ріжучої частини. В цьому випадку алмази кріпляться до металевого полотна декількома способами: лазерним зварюванням, запіканням, гальванічним методом або паянням. Варто зазначити, що метод пайки доцільний тільки в дисках з водяним охолодженням.

Особливості вибору

При виборі алмазного диска варто звертати увагу, в першу чергу, на його зовнішній і посадковий діаметр. Вони повинні відповідати вимогам інструменту, яким належить працювати.

Основними діаметрами є 115, 125, 180 і 230 мм. Серед посадочних отворів найбільшого поширення набули 22,2 і 25,4 мм.

В