Назад в новини
30897

7 застосувань електролобзика – інструкція від Dnipro-M

Електричний лобзик широко використовується для роботи з листовими матеріалами. Він знадобиться у ремонті, столярній чи меблевій майстерні. За допомогою електролобзика можна різати м’які деревину, пластик, гіпсокартон, а також такі складні матеріали як керамічна плитка і метал. Залежно від твердості та крихкості матеріалу, а також виду пропилу, який ви хочете отримати, техніка роботи з електролобзиком буде мати деякі особливості. У цій статті ми поговоримо про те, як різати найпопулярніші будматеріали.

Зміст

 1. Для чого потрібен електролобзик
 2. Початок роботи: як включити електролобзик і почати пиляти
 3. Як рівно пиляти листові матеріали
 4. Як зробити криволінійний розпил
 5. Як випилювати круги
 6. Як електролобзиком різати метал
 7. Як пиляти тонке і товсте дерево
 8. Як пиляти пластик
 9. Як електролобзиком пиляти керамічну плитку
 10. 5 правил ідеального пропилу електричним лобзиком

Для чого потрібен електролобзик

Найчастіше електричний лобзик використовується для виготовлення виробів з дерева. Широке застосування цей інструмент отримав у меблевому виробництві, де з його допомогою роблять елементи й деталі різної форми.

Якщо при роботі з електричним лобзиком правильно підібрати витратний матеріал і режим розпилювання, то можна:

 • рівні та криволінійні пропили;
 • випилювати круги без пошкодження листа;
 • різати тонкий метал;
 • виготовляти вироби з деревини товщиною до 10 см (модель електролобзика Dnipro-M ЛЕ-110Р ріже бруски в 11 см);
 • різати пластик;
 • пиляти керамічну і керамогранітну плитку.

Чи зможе електроінструмент працювати з тим чи іншим матеріалом, буде залежати від потужності та типу інструмента (побутовий, напівпрофесійний, професійний). Не у всіх електричних лобзиків є додаткові функції, як то похилий різ чи можливість під’єднання додаткових елементів чи приладів. Щоб підібрати правильний інструмент, читайте статтю «Як вибрати електролобзик».

При цьому також потрібно правильно підбирати пильні полотна. Враховується відстань між зубцями, їх довжина, матеріал.

Початок роботи: як увімкнути електролобзик і почати пиляти

 1. Робота з електричним лобзиком починається з візуального огляду. Інструмент і кабель живлення не повинні мати видимих пошкоджень.
 2. Далі встановлюється пильне полотно (перед зберіганням його варто завжди знімати).
 3. Перед тим, як почати роботу електролобзиком, проводиться налаштування. У першу чергу підбирається частота руху пилки, що підходить для матеріалу. Якщо ви хочете зробити кромковий зріз, потрібно виставити кут пропилу. На електричних лобзиках Dnipro-M це зробити легко завдяки похилій базі. Якщо задача дозволяє, вмикається маятниковий хід, і підбирається амплітуда руху полотна.
 4. За необхідності встановлюється паралельний упор чи циркуль для того, щоб робити отвори в заготовці.
 5. Якщо в роботі буде утворюватися багато пилу, підключіть пилосос.

Як рівно пиляти листові матеріали

Основне призначення лобзика – отримання рівного різу. Зробити його простіше всього.

Перш за все роблять розмітку, яка служить орієнтиром при роботі. Якщо край заготовки рівний і вам просто потрібно зробити її менше, використовують паралельний упор. Він представляє собою Т-подібний пристрій, який кріпиться до підошви електричного лобзика.

Для зменшення зносу пилки, вмикають маятниковий хід. Рухати лобзик потрібно повільно, без ривків. Занадто швидкий рух чи ривки погано відобразяться на лінії розрізу, і буде потрібна додаткова обробка (наприклад, шліфування).

Як рівно пиляти листові матеріали

Як зробити криволінійний розпил

Криволінійний різ, як і рівний, починають з розмітки. Обов’язково варто підключити пилосос чи увімкнути продувку, щоб прибрати сміття з розмітки.

Випилювання електролобзиком фігурних виробів здійснюється без маятникового ходу. Використовується при цьому вузьке полотно з мілкими зубцями, яке дозволяє легко змінювати напрям руху.

Як зробити криволінійний розпил

Як випилювати круги

Вирізати в заготовці круг – одна із найскладніших задач для новачка. Але в ній немає нічого надзвичайного, так як правильно навчитися працювати з електролобзиком можна швидко навчитись.

 1. Вимкніть маятниковий хід.
 2. Зробіть розмітку.
 3. Просвердліть отвір для пильного полотна.
 4. Встановіть циркуль-упор та приступайте до роботи.

Циркуль можна зробити своїми руками. Для цього вам знадобиться пласка дощечка і саморіз. На бруску надійно фіксують електролобзик. Далі відміряють потрібний відрізок (рівний радіусу круга), і в центр вкручують саморіз, який буде слугувати віссю обертання.

Як випилювати круги

Як електролобзиком різати метал

Електричний лобзик може служити альтернативою болгарці у випадках, коли потрібно працювати з профілем, трубами, листовим металом. Саме цей матеріал дає найвище навантаження на інструмент і пилочки. Будьте готові до того, що потрібно буде робити перерви в роботі та часто міняти витратні матеріали.

Максимальна товщина металу, з яким можуть працювати побутові та напівпрофесійні лобзики, складає 10 мм.

Перед тим як електролобзиком пиляти метал, потрібно підібрати спеціальні пильні полотна. Набір пилок по металу Dnipro-M Т 118 A виготовлені з твердої сталі та чудово підходять для прямолінійних розпилів. Для того, щоб зменшити зношування та запобігти плавлення робочої частини, користуйтесь функцією маятникового ходу.

Як електролобзиком різати метал

Як пиляти тонке і товсте дерево

Електричний лобзик створювався для роботи з деревом, а тому зовсім не дивно, що більша частина робіт проводиться саме з цим матеріалом. Причому з однаковим успіхом можна різати:

 • цільне дерево;
 • пиломатеріали;
 • пресовану деревину.

Залежно від товщини матеріалу використовуються різні полотна. Причому відрізнятися вони будуть не тільки довжиною, а й частотою і розміром зубців. Чим тонше матеріал – тим менше і щільніше один до одного повинні бути зубці.

Для отримання чистого різу на товстій деревині використовують пилки з прогресивними зубцями, які поступово зменшуються.

Як пиляти тонке і товсте дерево

Читайте також: Як зробити настінну полицю з дерева.

Як пиляти пластик

Чудово ріжуться електричним лобзиком м’які штучні матеріали, такі як пластик, оргскло, пінопласт. За властивостями вони близькі до дерева, а тому для розпилювання використовуються ті самі витратні матеріали. Єдине зауваження: пилять пластик на низькій швидкості, так як при великій швидкості руху полотна краї можуть оплавитися.

Як електролобзиком пиляти керамічну плитку

Керамічна плитка – один із найскладніших матеріалів, адже поєднує в собі твердість і крихкість. З ним обов’язково працюють спеціальним лезом, яке дозволяє отримати рівний зріз без сколів.

Ріжуть керамічну плитку електролобзиком тільки рівно. Кромковий зріз і фігурна різка не дадуть хорошого результату, оскільки кахлі почнуть ламатися.

Пиляти плитку електролобзиком потрібно дуже акуратно. Робиться це одним плавним рухом. Не можна допускати зупинок. Маятниковий хід полотна відключають.

Як електролобзиком пиляти керамічну плитку

5 правил ідеального пропилу електричним лобзиком

 1. Перед початком роботи обов’язково перевіряйте стан електроінструмента.
 2. На шляху руху електролобзика не повинно бути сторонніх предметів.
 3. Для кращого контролю інструменту використовуйте робочі рукавички.
 4. Не використовуйте пильні полотна для роботи з матеріалами, для яких вони не призначені.
 5. Користуйтеся захисними окулярами, щоб захистити зір від пилу, тирси, металевої стружки.

Електричний лобзик – один із тих інструментів, без яких складно обійтися при ремонті. Він універсальний, а тому здатен працювати з різними матеріалами.

Вибирайте правильні електролобзики, притримуйтесь рекомендацій по їх використанню, і результат вашої роботи буде анітрохи не гірше, ніж якщо б її зробив професіонал.