Назад в новини
4941

Як вибрати алмазний диск для болгарки

Зміст:

 

Конструкція алмазного диска - це за своєю суттю круг зі сталі з ріжучою частиною і спеціальними прорізами по всій його поверхні. Їх призначенням є відведення тепла і зниження деформаційної напруги. Як випливає з назви, на диску присутні вкраплення алмазів по всьому його ободу.

Алмази вставляються в обод зі сплавів олова, кобальту, нікелю та цинку. Завдяки використанню спеціальних технологій виготовлення вдається добитися виняткової міцності кріплення, що має значення при лінійній швидкості руху до 80 м/с і високій силі тертя в процесі роботи.

При великому навантаженні виникає необхідність в забезпеченні утримання ріжучої частини. В цьому випадку алмази можуть закріплюватися до металевого полотна за допомогою лазерного зварювання, спікання, гальванічним способом або паянням. При цьому використання пайки доцільно тільки в дисках для різання УШМ з водяним охолодженням.

Саме від способу закріплення алмаза залежить призначення диска. Алмази, закріплені гальванічним способом, підходять для різу м'якого природного каменю, в той час як диски, оброблені лазерним зварюванням і спіканням, стануть найкращим рішенням для робіт з твердими матеріалами.

Як вибрати алмазний диск

Для чого потрібні алмазні круги

Алмазним дискам краще надавати перевагу при різанні твердих неметалічних матеріалів, ніж абразивним інструментам. Це пояснюється тим, що на відміну від абразивних, алмазні круги зберігають глибину різу, лінійну швидкість, а також свій діаметр, що дозволяє домогтися максимальної продуктивності в процесі роботи і використовувати їх для обробки твердих матеріалів. Такі круги використовуються для роботи з каменем, гранітом, бетоном, асфальтом і іншими матеріалами з високою твердістю. При цьому існують також версії для алмазного різання металів і сталі різної твердості.

Щоб точно зрозуміти, для чого потрібні алмазні диски, слід розібратися з їхніми різновидами. Залежно від поставлених завдань, типу оброблюваного матеріалу і наявного у Вас вихідного обладнання можуть бути деякі нюанси при виборі такого витратного інструменту.

Застосування алмазного диска

Як вибрати алмазний диск

Максимальний робочий ефект можливий лише при правильному виборі таких аксесуарів для УШМ. Тут важливі не тільки геометричні параметри, але і зв'язуючі матеріали.

В першу чергу звертайте увагу на такі сторони як зовнішній і посадковий діаметр, а також на число обертів. Потрібні Вам параметри повинні обов'язково відповідати вимогам використовуваного обладнання. При цьому від зовнішнього матеріалу буде залежати глибина різу.

Основними діаметрами є 115, 125, 180 і 230 мм. Найбільш поширеними розмірами посадкових отворів є 22,2 і 25,4 мм. Тут важлива точна відповідність обраних розмірів з можливостями Вашої болгарки.

Іншим важливим значенням при виборі є максимальна швидкість обертів і лінійна швидкість. Важливо - якщо можливості Вашого інструмента вище характеристик диска, то використовувати його не можна. Відцентрові сили в цьому випадку швидко розірвуть такий диск.

Слід також точно визначитися з завданнями, які Ви ставите перед диском. Залежно від цього слід вибирати підходящу модель.

За способом різання бувають:

 • для сухого різання - забезпечують точний різ, але вимагають додаткового приладдя для відводу пилу. В процесі їхньої експлуатації утворюються частинки дрібного сміття, що засмічують очі і дихальні шляхи;
  Алмазний диск для сухого різання
 • для «мокрого» різання - працюють при регулярному надходженні рідини, завданням якої є видалення пилу. Вимагають УШМ з водяним охолодженням.
  Алмазний диск для мокрого різання

Примітно, що диски для сухого різання можуть використовуватися в УШМ з системою охолодження водою, але диски для «мокрого» різу використовувати без цієї системи не можна - без охолодження вони швидко перегріваються і руйнуються.

Також існує чітке розмежування в залежності від форми ріжучої частини:

 • суцільні - такі круги мають замкнутий ріжучий контур, забезпечуючи найбільш чистий різ. Використовуються переважно для різання плитки з кераміки і таких же крихких матеріалів. До мінусів відноситься невеликий рівень продуктивності і термін служби;
  Алмазний диск суцільний

   
 • суцільні «турбо» - їхньою характерною особливістю є замкнутий контур і наявність шліца на ріжучій частини, що збільшує продуктивність і відведення тепла;
  Алмазний диск суцільний турбо

   
 • сегмент - ріжуча кромка такого диска розділена на сегменти. Залежно від форми диска і кількості сегментів може бути оптимізованим під певне завдання. Для алмазного різання твердих матеріалів - асфальту, бетону, граніту і т.д .;
  Алмазний диск сегмент

   
 • турбосегмент - сегменті диски, оснащені шліцами, що збільшують продуктивність і дають додаткове відведення тепла.
  Алмазний диск турбосегмент
   

Врахуйте, що правильний вибір алмазного диска - це не тільки питання витрат і ефективності, а й Вашої безпеки. Тому не варто купувати цей інструмент в сумнівних місцях. Звертайтеся тільки в наші фірмові магазини або купуйте через наш сайт. Тут завжди доступна вся необхідна інформація і актуальні ціни.

Читайте також: Вибір пильного диску по дереву для циркулярної пили

Заміна круга болгарки

Незважаючи на безліч варіацій УШМ і верстатів, в залежності від компанії-виробника, диск всюди кріпиться однаково - на її шпинделі притискним фланцем з різьбленням М14. Для його відгвинчування в комплекті йде ріжковий ключ, штирі якого вставляються в отвори фланця.
Як замінити диск на болгарці

Для успішної заміни круга виконуйте наступні дії:

 1. зафіксуйте шпиндель натисканням відповідної кнопки фіксатора на корпусі;
 2. вставте ключ в отвір фланця. Утримуючи фіксатор, провертайте ключ проти годинникової стрілки, зрушивши фланець з місця;
 3. коли фланець піддасться, відкрутіть його рукою;
 4. зніміть старий диск;
 5. зніміть нижній фланець;
 6. видаліть наліт, що утворився всередині болгарки металевою щіткою;
 7. встановіть нижній фланець на шпиндель таким чином, щоб позначки на фланці збіглися з проточками на шпинделі;
 8. покладіть зверху прокладку (якщо її немає, то можете вирізати шайбу з картону або жерсті);
 9. поставте новий диск і закрийте його другою прокладкою (наявність такого шару необхідне для можливості відкрутити фланець в разі заклинювання або руйнування диска);
 10. закрутіть рукою верхній фланець проти напрямку, в якому обертається круг, притримуючи диск;
 11. затисніть кнопку фіксатора на корпусі і продовжуйте закручувати фланець ріжковим ключем. Не варто затягувати фланець занадто туго, тому що диск пожолобиться.

На цьому заміна диска закінчена і можна сміливо приступати до роботи.