Назад в новини
18226

Як вибрати будівельний фен для дому та роботи

Зміст:

 1. Які роботи виконують будівельним феном і для чого він потрібен
 2. Побудова технічного електрофена та можливі несправності
 3. Додаткові функції та особливості технічних фенів
 4. Насадки на будівельний фен для дому та промислових робіт
 5. Який будівельний фен краще підходить для домашнього використання
 6. Полупрофесійні технічні фени для майстрів
 7. Вибір професійного будівельного фена

 

Початківця в ремонтній справі, як правило, дивує словосполучення "будівельний фен". Відразу виникають асоціації з приладом для сушки волосся і думки про те, що без подібного інструмента можна й обійтися – "жив якось без нього і далі проживу". Але, не забувайте приказку про апетит, який приходить під час їжі.

Кожен досвідчений майстер скаже, що фен – незамінний інструмент не тільки для професійного будівельника, а й для господаря, який стежить за своїм будинком і сам береться за невеликий або, навпаки, глобальний ремонт. Давайте докладніше розглянемо, як вибрати та правильно використовувати технічний фен.

Які роботи виконують будівельним феном і для чого він потрібен

Інструмент значно спрощує вирішення побутових завдань. Простий приклад: для видалення старої фарби не потрібний ніж або очищення шпателем. Достатньо нагріти поверхню феном зі спеціальною насадкою і застаріла фарба дуже легко зійде. Також феном можна прогріти іржаве або сильно затягнуте з'єднання, після чого гайка або болт легко відкрутиться. Цей метод часто застосовується в автомайстернях для від'єднання підвіски.

Сфери застосування промислового електрофена

Спектр застосування електрофена досить великий, проте можна виділити кілька основних завдань. Отже, для чого потрібен будівельний фен?

Як вибрати будівельний фен

 • видалення старої фарби
 • сушіння пофарбованих поверхонь, гіпсу;
 • художнє випалювання;
 • нанесення плівки та зняття роздутостей;
 • установка натяжних стель;
 • зварювання пластику, пайка мідних труб, садових шлангів;
 • розморожування водостічних труб, холодильників;
 • пайка пластмас;
 • демонтаж мікросхем;
 • розпалювання вугілля в мангалі;
 • очищення та дезінфекція поверхонь;
 • реставрація меблів, ванн;
 • ремонт бамперів, спортінвентарю.

Побудова технічного електрофена та можливі несправності

Будова технічного фена не складна та буде зрозуміла будь-якому чоловіку, навіть не професіоналу. Всередині приладу знаходиться невеликий двигун, нагрівальна спіраль і вентилятор. Гаряче повітря виходить через сопло. Від того, яку кількість повітря може прогнати пристрій за хвилину, залежить його продуктивність.

Попри особливості комплектації та надійність фірми-виробника, будь-який пристрій рано чи пізно може вийти з ладу. Проводку, спіраль або вентилятор досить просто замінити своїми руками, але, якщо згорів двигун – такий прилад майже не підлягає ремонту. У будь-якому випадку, не варто експериментувати з ремонтом і при найменшій несправності краще звернутися в сервісний центр.

Вибір будівельних фенів

Сервісні центри Dnipro-M знаходяться по всій Україні. Ми пропонуємо якісне обслуговування, при якому Ваш інструмент буде відремонтовано максимально швидко.

Варто відзначити, що всі проблеми з інструментом трапляються через неправильну експлуатацію. Запам'ятайте кілька порад, які допоможуть запобігти проблемі:

 • Перед початком використання необхідно розігріти спіраль, тому дайте фену пропрацювати заздалегіть (достатньо 2-3 хвилин).
 • При закінченні роботи зменште температуру повітря до мінімуму на 2-3 хвилини. Це дозволить рівномірно охолодити інструмент.
 • Уважно прочитайте інструкцію з експлуатації, оскільки для кожного виду робіт важливо встановити правильну температуру та потужність повітряного потоку.
 • Приміщення для роботи має добре провітрюватися.
 • Забороняється перекривати повітрозабірні решітки. Це сприяє перегріву двигуна і його швидкому зносу.

Додаткові функції та особливості технічних фенів

Якщо ви не знаєте, який професійний будівельний фен вибрати, то зверніть увагу на додаткові функції пристрою. Покращена комплектація, ергономічність і деякі функціональні особливості можуть вплинути на остаточне рішення.

Додаткові можливості інструмента:

 • Фільтр захисту від перешкод і стрибків напруги мережі. (Див. Мал. 3) Важливо, щоб фен мав LC-фільтр від перешкод в електромережі (його наявність позначається в інструкції). Найчастіше виробники економлять і встановлюють L-фільтр, який не здатний гарантувати потрібний захист від перебоїв напруги.
 • Регулювання температури. Допомагає змінювати температуру повітряного потоку. Існує плавне регулювання, яке дозволяє задати точну температуру, і ступінчасте – регулятор з декількома фіксаторами положення – оптимальний варіант для повсякденних робіт.
 • Стабілізатор робочих температур. Налаштовує температуру струменя на виході фена під конкретні завдання, не перегріваючи пристрій. Попри зовнішні умови (перепади напруги, вітер тощо), температура струменя залишається постійною.
 • Регулювання швидкості. Необхідне для зміни повітряного потоку. На відміну від одношвидкісних, моделі з такою функцією більш універсальні, оскільки для різних робіт потрібна певна швидкість.
 • Комплектація. Перевірте, щоб в наборі з інструментом було хоча б кілька насадок. Наприклад, круглі, що фокусують, плоскі, дефлекторні, рефлекторні, шліцові. Деякі фірми оснащують інструмент спеціальним кейсом, в якому зручно зберігати сам фен і насадки до нього. Це продовжить термін експлуатації пристрою, запобігши механічним пошкодженням при транспортуванні.
 • Інструмент з дисплеєм, який дозволяє контролювати технічні характеристики. Такою функцією, як правило, оснащені промислові фени.
 • Фільтри повітря. Затримують пил і запобігають його потраплянню на внутрішні деталі фена, що подовжує термін служби пристрою.
 • Захист від перегріву. Вимикає інструмент, в разі перегріву.
 • Світлодіодний індикатор допомагає визначити температуру нагрівання повітря. Необхідний під час виконання професійних високоточних робіт, у разі ризику перегріву або недостатнього нагріву заготовки. У багатьох моделях індикація представлена ​​світлодіодним підсвічуванням або у вигляді дисплея.

Якість проводки фена: як не помилитися

На жаль, навряд чи вдасться розібрати фен до покупки, щоб подивитися якість проводки. Але варто знати, що всі дроти, та, особливо, місця пайки повинні мати термозахист від впливу високих температур. Це дуже важливо, адже спіралі нагріваються до температури понад 600-от градусів, і будь-який незахищений елемент всередині фена може розплавитися. Кожен виробник пропонує свої оригінальні особливості інструмента, тому перед тим, як вибрати будівельний фен.

Насадки на будівельний фен для дому та промислових робіт

Напевно, вам необхідний будівельний фен, за допомогою якого можна вирішити будь-яке завдання. Рекомендуємо вибирати інструмент з комплектом насадок. Адже без них не можна використовувати весь функціонал: як паяти мідну трубу без відповідної насадки? Ось перелік основного оснащення для використання в побуті:

 1. Рефлекторна насадка – розігріває пластикові труби перед їх подальшою деформацією.
 2. Насадка, що направляє весь потік повітря на невелику ділянку.
 3. Дефлекторна насадка – для нагріву та зручного зняття фарби, шпаклівки тощо.
 4. Плоска насадка – для нагріву старої шпаклівки або залишків фарбових матеріалів, плівки, шпалер для подальшого видалення.

Якісні насадки створюють сфокусований потік повітря, в іншому випадку інструмент буде гріти простір, а не матеріал, що оброблюється. Це легко перевірити, ввімкнувши фен перед покупкою.

У комплекті з будівельними та промисловими фенами Dnipro-M йдуть всі 4 насадки перераховані вище, що розширює спектр використання інструмента.

Температура робочого нагріву будівельного фена

Також необхідно перевірити температуру повітря, яку виробляє фен. Зазвичай, вказані показники часто завищують. У разі надмірно великого повітряного потоку, температура повітря на виході з сопла не буде високою, оскільки тен не встигне нагрітися. Це істотно обмежить перелік того, що можна зробити за допомогою будівельного фена.

Регулювання температури будівельного фена

1 – Температура в епіцентрі повітряного потоку відповідає заявленому (зліва)

2 – Фокус. Повітря збоку потоку не нагріває сторонні предмети (праворуч)

Який будівельний фен краще підходить для домашнього використання

Щоб зрозуміти, який будівельний фен вибрати для будинку, визначтесь із застосуванням: як часто і які саме роботи повинен виконувати інструмент?

Якщо Ви збираєтесь використовувати побутовий фен для вирішення домашніх завдань, де не потрібна ретельна точність – сміливо можна вибирати інструмент без зайвих примочок.

Напівпрофесійні технічні фени для майстрів

Існують і більш специфічні варіанти того, як використовувати термофен. Наприклад, для нанесення плівки потрібно точно контролювати температуру, тому "простий" фен навряд чи впорається з цим завданням. Для таких задач існують фени з регулюванням температури. Інструмент призначений для тривалого використання.

Вибір професійного будівельного фена

Для професійного використання краще підібрати фен з повністю ручним налаштуванням та дисплеєм. У лінійці Dnipro-M це модель ФПЕ-2005Д, яка має такі переваги:

 • Регулятор повітряного потоку. Легко виставляється потік від 250 до 500 л/хв.
 • Регулятор температури. Діапазон температур від 50 до 650 градусів.
 • Екран, який допомагає налаштувати параметри.

Інструмент впорається з будь-яким завданням, для яких взагалі були вигадані фени. Важливо лише налаштувати його під певну роботу.

Варто відзначити, що при виборі фена головне точно визначити, де і для яких цілей він буде застосовуватися. Спираючись на вищевказані критерії, визначитися з тим, який будівельний фен краще купити, тепер просто. Будьте впевнені, питання, як користуватися технічним феном не виникає навіть у не досвідчених користувачів – застосування інтуїтивно зрозуміле. Головне чітко визначити, для яких цілей інструмент буде використовуватися та Ви гарантовано отримаєте максимальний результат.

Будівельні фени