Назад в новини
9364

Як вибрати вимірювальну рулетку і які найкращі

Сьогодні саме час поговорити про будівельні рулетки. Всі знають як виглядає рулетка, тому відразу до справи. Застосовуються вони, в принципі, у будь-якій будівельній та ремонтній роботі. Навіть для того щоб змайструвати маленьку рамку або собачу будку, рулетка буде незамінна. Загалом кажучи, інструмент повинен бути в кожному господарстві і гаражі, бажано навіть парочка.

Призначення рулетки

Спектр застосування дуже широкий. Стрічковою рулеткою можна виміряти:

 • довжину;
 • ширину;
 • діагональ;
 • об'єм (методом вимірювання всіх розмірів);
 • висоту;
 • периметр;
 • площу;
 • окружність;
 • радіус;
 • діаметр.

Рулетка для заміру дверного отвору

Іншими словами рулетка потрібна від тривіального вимірювання ширини холодильника, до масштабного будівництва альтанки або цілого будинку. Рулеткою користуються всі: дачники і супер професійні будівельники. Це до того, що альтернатив інструменту для вимірювань довжини у Вас небагато: або зручна рулетка, або ... краще навіть не вигадувати. Тому давайте розберемося в питанні вибору будівельної рулетки. На що звернути увагу?

Відео: як обрати вимірювальну рулетку

З чого складається вимірювальна рулетка

рулетка
рулетка
 • корпус;
 • кліпса;
 • полотно;
 • зачіп;
 • фіксатор полотна;
 • шнурок на руку;

Полотно рулетки

Спочатку важливо зрозуміти з чого складається будівельна рулетка. І почнемо з полотна. Саме воно і є основою всієї рулетки.

З довжиною рулеток все простіше простого - відштовхуємося від потреб. Ми навіть не будемо обговорювати, що при виборі важливо розуміння, навіщо Вам будівельна рулетка. Адже, раз Ви дійшли до етапу пошуку, значить вже прекрасно знаєте, де і навіщо будете її використовувати.

Якої довжини бувають рулетки?

 • 1 м. Не радимо, вкрай непрактичний варіант, краще вже тканинний метр.
 • 2 м. Для окремих вимірювань. Що вже говорити, якщо навіть зріст людини не завжди вийде виміряти.
 • 3 м. Рулетки з такою довжиною називають «хазяйські» - ті, які завжди допомагають і в дрібницях і навіть в ремонті. Радимо людям з не глобальною потребою щось заміряти.
 • 5 м. Це класика. Найпопулярніша і затребувана рулетка. Довжини буде досить для будь-яких завдань, важить небагато, в руці поміщається.
 • 7 і 8 м. Хороший варіант, якщо Вам ці 8 метрів дійсно потрібні. В іншому випадку - подивіться варіанти, прописані вище.
 • Варіанти довше - вибирайте, якщо дійсно потрібно вимірювати довжину від 8 м.

Чим довше полотно - тим ширше воно повинно бути. Перевірити, чи все раціонально, можна одним простим способом: робимо перевірку на злам. Горизонтально висовуємо полотно з корпусу до моменту зламу. Дивимося довжину і порівнюємо:

при ширині полотна в 16 мм стрічка повинна витримувати горизонтальне положення в повітрі від 1,4 метра, при ширині 19 мм - від 1,6 м, а при ширині 25 мм - від 2,0 м.

Якщо Ваші показники менше, варто виділити на вибір інструменту трохи більше часу. І купити якісну вимірювальну рулетку «Дніпро-М».

Покриття полотна в самій роботі - не принципова характеристика, але в розрізі терміну служби дуже важлива деталь. При тривалому використанні інструменту, розмітка стрічки може стертися, після чого точність і зручність різко впаде. Для того, щоб цього запобігти, виробник додатково покриває стрічку або нейлоном, або шаром цинку. Останній варіант більш довговічний, але навіть дешеве нейлонове покриття подовжує термін життя рулетки у 10 разів.

Читайте також: Як вибрати паяльник для поліпропіленових труб полотно рулетки

Якщо шукаєте інструмент не на один рік - обирайте обов'язково з нейлоновим покриттям. Таку рулетку не важко виявити, так як виробники мало не “в дзвони б'ють” про нейлон - адже це по праву суттєва перевага. І пам'ятаємо про те, що в залежності від того, що вимірює рулетка, просте полотно може ковзати на поверхні, а з нейлоновим покриттям - ні.

Клас точності вимірювання

Клас точності вказується на перших 3-х сантиметрах шкали, і в більшості рулеток це 2-ий клас. Чим вище клас - тим вище точність. І все ж таки, яка похибка у рулетки?

рулетка
рулетка

Допуски по класу точності

Довжина і доступи
Клас 1 м 2 м 3 м 5 м 8 м
I 0,2 мм 0,3 мм 0,4 мм 0,6 мм 0,9 мм
II 0,5 мм 0,7 мм 0,9 мм 1,3 мм 1,9 мм
III 1,0 мм 1,4 мм 1,8 мм 2,6 мм 3,8 мм

Особливості зачіпу

рулетка

На фото вище - звичайний найпростіший зачіп. Є отвір для шурупа або цвяха і дві заклепки, але цього мало. Для рідкісних дрібних завдань підійде, але ми ж шукаємо якісний і практичний варіант. Тому розберемо чого йому не вистачає, або які нюанси доповнили б.

Фото зацепа з магнітом

Магніти. Слюсарі як ніхто зрозуміють, навіщо вони потрібні. Все досить просто: зачіп кріпиться до металевої деталі, а оператор вільно проводить вимірювання. Але наявність магнітів - це ще не ознака якості. В магазині завжди можна перевірити такий зачіп, він повинен витримувати як мінімум вагу рулетки. У кращому випадку ще й зайві 500 грам.

рулетка

Двосторонній зачіп теж як перевага. Тільки бажано щоб він був в комплексі з двосторонньою шкалою. Але такі рулетки трохи дорожче стандартних.

Непогано б ще й 3 заклепки замість 2-х. Це як додатковий гарант надійності. І дуже важлива деталь: професійні рулетки оснащуються рухомим зацепом. Такою стрічкою зручно робити вимірювання і чіпляючи, і притуляючи її.

Читайте також: Як вибрати будівельний степлер

Конструкція будівельної рулетки

В принципі, тут нічого складного. У пластиковому корпусі знаходиться скручена стрічка, яка повертається в корпус під впливом пружини. У якісному інструменті встановлюють спіральу пружину. При виборі, яку рулетку краще купити, звертайте увагу на те, наскільки зручно тримати корпус в руці. Наступний критерій: наявність гумового покриття рулетки. Прогумований корпус вбереже інструмент при падіннях. Та й користуватися ним простіше - не вислизає.

А ось з фіксацією полотна цікавіше. Є два варіанта:

 • Механічний фіксатор мають більшість рулеток. Якщо відпустити стрічку, то вона сама повернеться в корпус. Потрібна довжина витягнутої стрічки фіксується за допомогою натискання кнопки.
 • Автоматичний фіксатор протилежний за принципом механічному - полотно повертається в корпус тільки після натискання кнопки.

Автоматика більше підходить для одиночних простих робіт, коли нікому підсобити, допомогти. Механіка більш звична і надійна.

Асортимент рулеток Дніпро-М

Ми дізналися про всі основні особливості, і визначилися як вибирати і від чого відштовхуватися. Даємо Вам пораду зупинитися на бренді Dnipro-M - на сьогодні саме вона представляє найдоступніші рулетки в Україні професійного рівня.

 1. Для побутових потреб: ремонт, вироби з дерева, розстановка меблів, і взагалі, будь-які завдання в межах будинку і дачі.

рулетка

 1. Версія з розширеним функціоналом. Радимо для використання і в межах господарства, і для постійних професійних завдань.

рулетка

 1. Все найкраще зібрано в даній рулетці. Таким інструментом просто приємно користуватися. Підходить майстрам на виробництві, ремонтним і будівельним бригадам, майстрам-віртуозам і просто шанувальникам широкого функціоналу.

рулетка

Скільки коштує хороша рулетка в Україні

Які рулетки найкращі саме для Вас? Варто розуміти, що якість і функціонал пропорційні загальній вартості рулетки. Тому, купуючи, вибирайте якісний інструмент з функціоналом, який Вам потрібен, щоб не переплачувати. А ми в свою чергу сподіваємося, що наші поради Вам допоможуть. Середня ціна на рулетки в Україні від 50 до 300 грн в залежності від довжини і якості.

Але обов'язково зверніть увагу на пропозиції нашої торгової марки Dnipro-M. Адже у нас висока якість виготовлення, краща ціна від виробника і доставка по всій Україні.

Покращуйте світ разом з Dnipro-M!