Назад в новини
3685

Як вибрати перфоратор для дому та роботи: 6 основних критеріїв

"Та навіщо мені перфоратор? Молотка / ударного дриля вистачить! ".

Можливо. Але, одного разу взявши в руки цей інструмент, ви зрозумієте, наскільки він полегшує і прискорює робочий процес.

У цій статті ми розповімо, який перфоратор вибрати для будинку або для роботи, і на що слід звернути увагу перед покупкою.

Зміст:

 1. Як влаштований перфоратора
 2. Принцип роботи електричного перфоратора
 3. Який перфоратор кращий?
 4. Як вибрати перфоратор для дому та простих цілей
 5. Як вибрати перфоратор для роботи
 6. Підводимо підсумки

Як влаштований перфоратор

Як працюють перфоратори? Основна функція перфоратора - пробивання отворів в бетонно-цегляних і залізобетонних конструкціях. Робиться це завдяки ударній силі і обертанню, що передаються на бур / свердло.

Основна відмінність перфоратора від ударного дриля - набагато більша потужність і сила. Цей інструмент допоможе в роботі з найтвердішими і товстими матеріалами. Наприклад, з бетоном, цеглою і навіть металом.

Перфоратор можна використовувати в різних цілях.

Змінні насадки допоможуть вам:

 • Просвердлити отвір;
 • Почистити поверхню;
 • Замісити розчин.

Схема перфоратора - позначення деталей

Принцип роботи електричного перфоратора

Схеми перфоратора можуть відрізнятися. За допомогою електропневматичного механізму створюється ударна сила, яка і руйнує матеріал з потрібними діаметром і глибиною. Людині, що працює з інструментом, не доводиться докладати особливих зусиль.

Різні типи перфораторів працюють в різних режимах:

 • Режим свердління;
 • Режим буріння (свердління з ударом);
 • Режим удару.

За типом двигуна, виділяють:

В чому різниця?

Перший тип більш популярний: працює на більш високій потужності, швидше охолоджується і може використовуватися для тривалих робіт, коли мова йде про довге використання на будівництві або ремонт. Це оптимальний вибір, якщо ви не можете визначитися і застрягли на цьому моменті.

З другим видом комфортно працювати в тісних місцях.

Крім того, перфоратори відрізняються за вагою і силою удару. Наприклад, легкі (до 4кг) мають найменшу потужність удару (1-2Дж), «важковаговики» б'ють з силою 8-15Дж.

Який перфоратор кращий?

Відповідь на це питання залежить від того, для яких цілей і як часто вам потрібен цей інструмент. Якщо перфоратор не потрібен вам для щоденних професійних цілей, обирайте недорогі прямі моделі.

Як вибрати перфоратор для дому та простих цілей

Як вибрати перфоратор для роботи - які характеристики краще

Вибір перфоратора для дому залежить від того, хочете ви працювати з бетоном, цеглою або якимись іншими, більш твердими або м'якими матеріалами. Для різних матеріалів потрібна різна сила удару, потужність і тип двигуна.

Якщо ви не плануєте професійно займатися будівельними роботами, вам необхідно оцінити:

Тип патрона перфораторів - SDS+

 1. Потужність. При експлуатації для домашніх, простих справ вистачить 700-900 Ватт. Така потужність, наприклад, у моделі Dnipro-M RH-98;
 2. Тип двигуна. Залежить від місця, де необхідно провести роботу. Якщо приміщення / місце невелике і погано вентильоване, виберіть вертикальний (так як горизонтальний може просто "не пройти" і застрягти). Якщо робіт буде багато, вибирайте горизонтальний (він потужніший);
 3. Сила удару - один з найбільш важливих показників, який визначає якість роботи. Вибирайте ту, якої вистачить під ваш матеріал;
 4. Режими роботи (вище ми вже ознайомилися з існуючими режимами роботи перфораторів);
 5. Тип патрона. Якщо вам досить стандартного свердла, вибирайте моделі з патроном SDS +;
 6. Вага. Вибирайте за власним бажанням. Для комфортної роботи зручно використовувати перфоратор, вагою 2-3 кг;
 7. Наявність додаткових функцій (зміна швидкісного режиму, реверс, плавний старт і т. д. - вибирайте, виходячи з власних потреб).

Як вибрати перфоратор для роботи

Як вибрати перфоратор для дому - якої потужності достатньо

Якщо ви шукаєте професійний інструмент, значить плануєте робити більше 2 дірок в рік.

Для постійної серйозної роботи важливі зовсім інші характеристики.

 1. Потужність. Для робочих цілей вам необхідна модель з показниками більше 900 Ватт;
 2. Тип двигуна. Варто вибирати в залежності від "ширини місця використання". Якщо місця мало, вибирайте вертикальний, якщо є "де розвернутися" і чекає багато роботи, беріть горизонтальний);
 3. Сила удару. Чим вищий цей показник, тим більший діаметр отворів зробить інструмент;
 4. Тип патрона. Вибирайте моделі з патроном SDS max, тоді можна буде міняти свердло, не боячись пошкодити інструмент;
 5. Режим роботи. Для професійного використання краще зупинити свій вибір на моделі з 3-ма режимами роботи. Наприклад, як в Dnipro-M BH-200M.
 6. Вага. Чим потужніший вам потрібен перфоратор, тим більшу вагу він матиме.

Підводимо підсумки

Тепер ви орієнтуєтесь у виборі перфораторів і точно можете визначити, яка модель вам необхідна. Головне правильно враховувати цілі і завдання, які ви плануєте виконувати за допомогою вашого електричного помічника. Якщо вам потрібен інструмент для не частого домашнього використання - зрозуміло, не потрібно витрачатися на професійний перфоратор. Але якщо ви плануєте серйозні роботи - краще підійти до питання серйозно, щоб не довелося купувати двічі.

Потрібен вам інструмент для дому або в професійних цілях, під час вибору зверніть увагу на:

 1. Кількість режимів роботи;
 2. Електричний або пневматичний привід (електричний - найпопулярніший і зручний у використанні; пневматичний - частіше використовується, якщо приміщення вибухо- або пожежонебезпечне);
 3. Джерело живлення (є мережеві - можуть бути домашні, напівпрофесійні і професійні, високої або середньої потужності; і акумуляторні - вони відчутно поступаються в потужності мережевим аналогам);
 4. Тип картриджа - SDS + або SDS max. Перший - для домашніх, легких, перфораторів з невисокою потужністю; другий - для інструменту з високим рівнем потужності, діаметр більше 20 мм;

Тип патрона перфораторів - SDS max

 1. Двигун (горизонтальний / вертикальний);
 2. Маса перфоратора (легкі - менш потужні);
 3. Потужність (400 - 700 Вт, 1200 Вт, або понад 1200 Вт).

Бренд Dnipro-M бажає вам вдалого ремонту і легкої роботи. Ми працюємо для вас кожен день, створюючи інструменти, які можуть зробити процес ремонту або будівництва легким і приємним справою.

Ми завжди відкриті до спілкування з вами, і готові допомогти при виборі якісних електроінструментів.