Назад в новини
7115

Як правильно вибрати електролобзик

Електричний лобзик – столярний інструмент, який використовується в ремонтних роботах і для виготовлення меблів. З його допомогою можна рівно чи фігурно різати листові матеріали.

Надійність – головний критерій при виборі лобзика. Якщо вам потрібен електроінструмент для домашнього використання, то вибирайте електролобзики Dnipro-M, які впораються із побутовими задачами. В них висока продуктивність поєднується із якістю, що підтверджує гарантія на 3 роки.

З якими матеріалами працює

На те, який вибрати електричний лобзик, більш за все впливають матеріали, які ви плануєте різати. Сучасні моделі, в тому числі й Dnipro-M, працюють з:

 • деревом та іншими пиломатеріалами;
 • синтетичними матеріалами (пластмаса, пінопласт, оргскло);
 • металом;
 • керамічною плиткою.

При цьому потрібно вибрати правильні пильні полотна і режими роботи. Для обробки (шліфовки, свердління) порізаних матеріалів вам знадобляться інші електроінструменти, які ви знайдете на нашому сайті.

Влаштування електричного лобзика

Переносні електролобзики відрізняються матеріалами, потужністю, функціоналом. Незважаючи на це, загальна будова в них однакова. Основні елементи електричного лобзика:

 • корпус;
 • підошва;
 • електродвигун;
 • редуктор (перетворює кругові рухи в поступальні);
 • пильне полотно.

Можливості інструменту залежать від особливостей цих деталей та наявності додаткових.

Вибір електролобзика

Підошва

Підошва – опора електричного лобзика. Виготовляється вона з алюмінію чи сталі. Підошва може бути фіксованою чи регульованою. Регульовані зараз використовуються набагато частіше, оскільки дозволяють виставляти кут розпилу.

Можливість регулювання та її діапазон відіграють більше значення, ніж матеріал підошви, якщо ви вибираєте, який електролобзик купити. Також враховуються товщина металу, якість поверхні (вона повинна бути гладкою і рівною), так як ці характеристики впливають на міцність і якість пропилу.

Подошва: платформа лобзика

Корпус

Перед тим як вибрати електролобзик для дому, уважно перегляньте його корпус. Головне – це міцність. Матеріал повинен витримувати незначні удари і перегрівання.

Перевірте розташування кнопок електроінструменту (регулятор швидкості різу, режим маятникового ходу), щоб їх було зручно перемикати. Ручка повинна добре сидіти в руці, не ковзати. Скобовидна ручка дозволяє добре контролювати електролобзик. Грибовидні лобзики (редуктор розташований вертикально, а ручка перпендикулярно йому, через що інструмент за формою нагадує гриб) не дають такого рівня контролю.

Зверніть увагу на вентиляційні отвори, бо від них залежить швидкість охолодження, а значить і час роботи. Важливо щоб вентиляція мала захист від пилу і стружки.

Окремої уваги заслуговує матеріал корпусу редуктора. У більшості лобзиків він пластиковий, що зменшує надійність. Електролобзики з металевими редукторами міцніші. Наприклад, Dnipro-M ЛЕ-110Р має алюмінієвий захист робочого механізму.

Читайте також: Як вибрати ударний дриль

Якість збірки електролобзика

Кріплення пильного полотна

Кріплення пилочки електролобзика буває:

 1. Ключове з одним болтом. Дозволяє використовувати полотна різних типів. Для установки пилки в електричний лобзик необхідно послабити і затягнути один кріпильний елемент.
 2. Ключове з двома болтами. Для заміни полотна необхідно крутити 2 кріплення. Нерівномірність затягування призводить до перекосів, що погано позначається на чистоті пропилу і довговічності пилок.
 3. Швидкозатискна система кріплення є найзручнішою. На заміну пилочки електролобзика потрібно менше хвилини. При підборі полотен потрібно вибирати ті, які мають спеціальний хвостовик. Швидкозатискна система реалізована в моделі лобзика Dnipro-M ЛЕ-80Р.

Нюанси і відмінності виробників ви можете дізнатися на форумах. Вибір електролобзика буде більш вдалим, якщо вивчити думки експертів і домашніх майстрів, щоб підійти до питання з усіх сторін. Ще один ріжучий електроінструмент – це кутова шліфувальна машина (скорочено КШМ). Наші спеціалісти підготували детальну статтю про те, яку болгарку (КШМ) вибрати.

Установка пильного полотна лобзика

Пилки для електролобзика

Пильні полотна відрізняються довжиною, матеріалом, типом хвостовика, формою і частотою зубців. Від цих характеристик буде залежати якість і швидкість різу.

Головними факторами, які впливають на те, як вибрати пилку для електролобзика, є тип кріплення і призначення. Матеріали, з якими буде працювати полотно, вказують на упаковці.

Пильні полотна Dnipro-M можуть працювати зі сталлю до 10 мм, керамікою, деревом. Відрізняються вони високою міцністю. Так, біметалічна пилочка для деревини T345XF може різати брусок із цвяхами.

Шнур живлення

Шнур живлення електролобзика повинен бути гнучким. Це гарантує, що при використанні ізоляція не почне тріскатися. Сучасні трьохжильні кабелі із заземленням забезпечать безпеку. Оптимальна довжина 3-4 м.

Також зверніть увагу на вилку і місце кріплення шнура до корпусу лобзика. Потовщення забезпечить надійну фіксацію дроту, а значить він не вирветься внаслідок різкого руху.

Основні характеристики

Характеристик впливають на те, які задачі здатен вирішувати електролобзик. Як вибрати інструмент, буде залежати від матеріалів, які ви збираєтесь пилити, їх товщини, тривалості роботи.

Читайте також: Як вибрати будівельний фен

Потужність

Потужність впливає на товщину матеріалів, з якими здатен працювати електролобзик, а також на швидкість розпилювання. Тобто якщо ви плануєте багато працювати, то вам потрібна більш потужна модель.

Саме за потужністю електролобзики ділять на:

 • побутові моделі;
 • напівпрофесійні;
 • професійні.

Побутові мають потужність в межах 350-700 Вт. Цього достатньо, щоб працювати з пресованою деревиною і пластиком. До побутових електричних лобзиків відноситься 700-ватний Dnipro-M ЛЕ-65Р. найпотужніша модель в нашому асортименті – ЛЕ-110Р, здатна різати 11 см бруски деревини і 10 мм листи металу.

Потужність і швидкість електричних лобзиків

Швидкість і регулювання ходу

Чим вище швидкість поступальних рухів пилки електролобзика, тим рівніше виходить розпил. Але високі швидкості підходять не для всіх матеріалів. Наприклад, метал неиожливо різати швидко через високу міцність, а кераміку – через крихкість.

Саме тому важлива не тільки висока швидкість, але і можливість налаштування. Без регулятора пильне полотно буде застрягати, а зубці – ламатися.

Якщо ви шукаєте електричний лобзик, який краще за все впорається з різними матеріалами, то зверніть увагу на регульований Dnipro-M ЛЕ-110Р.

Читайте також: Як вибрати паяльник для пластикових труб

Товщина пропилу матеріалу

Сучасні переносні електролобзики здатні різати всі листові матеріали, які використовуються в будівництві. Максимальна товщина пропилу залежить від 2 факторів: потужності двигуна і твердості матеріалу.

Так, електричні лобзики Dnipro-M розраховані на 8-10 мм сталі і 65-110 мм дерева. Залежно від розміру підбирають потрібні пилочки.

Робочий цикл

Робочий цикл – час, який електроінструмент може працювати без перерви. Побутові інструменти, як правило, не розраховані на тривале використання. Саме тому робочий цикл відіграє важливу роль в тому, як правильно вибрати електролобзик. Якщо ви хочете, щоб він працював годинами і не втрачав продуктивність, то вам варто звернути увагу на професійний інструмент.

Додаткові функції

Кращий професійний електролобзик повинен мати розширений функціонал. Деякі можливості роблять інструмент зручнішим у використанні (ЛЕ-65Р має спеціальний відсік для зберігання полотен), деякі розширюють спектр задач.

Маятниковий хід

У звичайного електричного лобзика полотно рухається тільки вгору-вниз. Маятниковий хід додає ще рух по горизонталі:

 1. Пилочка рухається вгору і робить різ.
 2. Полотно відводиться назад, завдяки чому видаляється стружка, зменшується перегрівання.
 3. Пилка повертається в нормальне положення. Цикл повторюється.

Це збільшує робочий ресурс інструменту, знижує зношування зубців, але робить пропил не таким «чистим». Амплітуду руху можна змінювати чи вимикати.

Підходить маятниковий хід не для всіх матеріалів. Враховуйте це пере тим як вибрати електролобзик. Відео наглядно продемонструє, як працює ця функція.

Кут розпилу

Корисною є функція похилого різу, з якою можна робити пропили під нахилом. Кут різу залежить від можливостей підошви.

Лобзики Dnipro-M нахиляються максимум на 45° ліворуч і праворуч. Який кут встановити залежить від виду робіт. За допомогою цієї функції зручно робити стики для з’єднання деталей меблів, каркасів.

Похилий різ електролобзиком

Читайте також: Як вибрати шуруповерт

Захисний екран

Щоб сторонні предмети чи шнур не потрапляли під пилочку, на електричні лобзики встановлюються зміні захисні екрани. Також вони не дають розлітатися стружці, що корисно при роботі з металом.

При виборі електролобзика з екраном пам’ятайте, що цей елемент перешкоджає огляду. Як наслідок, різ може вийти нерівним.

Захисний екран електролобзика

Під’єднання пилососа

При розрізанні деревини і гіпсокартону утворюється багато пилу. До сучасних моделей електролобзиків підключається пилосос, який усуває проблему. При цьому керувати інструментом стає складніше, оскільки заважає шланг. Тому при фігурній різці пилосос краще не підключати, а для комфортної роботи слід використовувати захисні окуляри, робочі рукавички і респіратор.

Подключение пылесоса к электрическому лобзику

Лазерне направлення

В передній частині лобзика може встановлюватись лазерний вказівник. Він потрібен для того, щоб точніше витримувати напрямок при прямолінійній різці. Якщо вас потрібно вирізати круглий отвір чи криву лінію, то лазер не принесе ніякої користі.

Альтернативою лазеру стане звичайна направляюча, які можна виготовити із підручних матеріалів.

Підтримка стабільної роботи при навантаженні

При роботі з твердими породами дерева і металом навантаження на електроінструмент збільшується. Через це падає швидкість руху пилки, точність різу погіршується. Якщо електролобзик має стабілізацію, то при збільшенні навантаження ця проблема нівелюється.

Наприклад, модель Dnipro-M ЛЕ-110Р підтримує технологію Constant Speed, яка допомагає отримувати рівний пропил при великих навантаженнях.

Електролобзики для дому

Якщо вас потрібен інструмент для дому, то обов’язково зверніть увагу на відгуки. Електричний лобзик, який краще підходить для простих задач, не повинен бути занадто потужним – достатньо 500-700 Вт. Домашні моделі працюють тільки з тонкими заготовками дерева і пластику.

Побутові напівпрофесійні

Напівпрофесінйі інструменти чудово справляються навіть з металом. Вони трохи дорожчі, але підтримують додаткові функції, які підвищують якість роботи. З допомогою такого електроінструменту можна зробити полицю на стіну своїми руками.

Профессиональный электролобзик

Професійні електролобзики

Професійні електролобзики мають дві основні переваги перед іншими моделями: підвищена потужність і тривалий час безперервної роботи. Також цей тип часто обладнують додатковими прилаштуваннями (лазерний вказівник, підсвічування, продув місця різу).

Лобзиковий станок

До цього типу відносяться стаціонарні верстати, де рухається не сам інструмент, а матеріал. За допомогою такого обладнання отримують найвищу точність різу. Працювати можна практично з будь-якими листовими матеріалами будь-якою товщини. Професійний електролобзик потрібен тільки в столярних майстернях.

Сучасні побутові електроінструменти здатні впоратися з широким спектром задач, які виникають при проведенні ремонту. Зі всією відповідальністю підійдіть до вибору електролобзика, і вам не доведеться жалкувати про свою покупку.