Назад в новини
33500

Як і чим правильно свердлити керамічну плитку?

Зміст:

Коли мова заходить про ремонт, одним з найбільш складних матеріалів є керамічна плитка. При всіх своїх параметрах міцності, цей матеріал все ж таки має низький поріг зламу, що ускладнює процес укладання, а особливо — свердління. Щоб не пошкодити плитку, виконуючи цю операцію, слід знати кілька простих порад і використовувати спеціальний тип витратних інструментів.

Вибір плитки

Перше, що потрібно знати перед початком робіт, — це тип використовуваної плитки, оскільки вона не вся має однакові властивості твердості. Наприклад, керамограніт важко піддається обробці через високу щільність і твердість. Просвердлити його складніше, ніж звичайну кераміку або кахель, що вимагає використання спеціального оснащення для керамограніта.

Не варто також забувати, що керамічна плитка часто буває глазурована. Шар глазурі на її поверхні є за своєю суттю тонким шаром рідкого скла, який доволі важко пробити. Це обумовлене тим, що наконечник свердла не може зачепитися за поверхню і постійно ковзає. Це ускладнює процес свердління і може подряпати сам матеріа